سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | Oct 20, 2020
همایش ملی دیدگاه های علوم قرآنی مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی

حوزه/ هیئتی از تجمع علما در دیدار آیت الله قبلان بر ضرورت همکاری قدرت های سیاسی با نخست وزیر جدید تأکید کرده و تعرض به مقدسات را محکوم کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، هیئتی از تجمع علمای مسلمان به ریاست شیخ احمد الزین رئیس هیئت امنا و شیخ حسان عبد الله رئیس هیئت مدیره این تجمع با آیت الله عبد الامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان و شیخ علی خطیب نایب رئیس مجلس اعلا دیدار و در خصوص امور وحدت اسلامی و راه های تقویت ان میان مسلمانان و  حمایت مسئله فلسطین بحث و گفتگو کردند.

حاضران در این دیدار بر ضرورت تقویت وحدت ملّی از طریق همکاری میان لبنانی ها و بسیج شدن روحانیون دینی برای مقابله با فتنه انگیزی های دشمنان دین و وطن تأکید کردند.

آیت الله قبلان

آیت الله قبلان از این هیئت استقبال کرد و گفت: تجمع علمای مسلمان از تمام تلاش ها برای تحکیم وحدت ملی و اسلامی  حمایت می کند و در برابر تلاش هایی که برای فتنه انگیزی صورت می گیرد، می ایستد.

شیخ الزین

شیخ احمد الزین در سخنان خود گفت: در این دیدار در خصوص مرحله سرنوشت ساز و سخت لبنان و اوضاع منطقه به ویژه مسئله فلسطین بحث و گفتگو کردیم و دیدگاه ها میان دو طرف یکسان بود.

ضرورت همکاری قدرت های سیاسی لبنان با نخست وزیر جدید

وی افزود:بر ضرورت افزایش تلاش های خالصانه برای خروج از بحران کنونی کشور و همکاری قدرت های سیاسی با نخست وزیر جدید در مأموریت وی و اعطای فرصت برای دستیابی به راه حل به ویژه در سطح اوضاع اقتصادی و مالی تأکید کردیم.

شیخ الزین ادامه داد: باید کابینه دولت جدید از میان افراد توانمند باشد و هر وزیر در زمینه تخصص خود کار کند، وزیران از پاکدستی و اخلاص برخوردار باشند و در تمامی امور بر اساس شفافیت عمل کنند.

هرگونه تعرض به شخصیت ها و مقدسات دینی محکوم است

عضو ارشد تجمع علمای مسلمان تمامی فریاد ها و دعوت هایی که با هدف انحراف جنبش مردمی وارد تظاهرات شد را محکوم کرد و گفت: هرگونه ناسزا و تعرض به شخصیت ها و مقدسات دینی محکوم است و موجب ایجاد فتنه طایفه ای و مذهبی و حزبی که خواسته رژیم صهیونیست می شود و این رژیم به دنبال این است که مشکلاتی در کشور ایجاد کند تا مقاومت را از نقش اساسی آن در حمایت از وطن و مسئله فلسطین دور سازد.

ضرورت تشکیل نشستی برای اعلام موضع یکپارچه در مخالفت با طایفه گری

وی در پایان از آیت الله قبلان خواست برای اعلام موضع یکپارچه در محکومیت طایفه گری و مذهب گرایی و دعوت به وحدت ملّی نشستی معنوی تشکیل شود تا یک پیمان نامه ملّی در خصوص چگونگی تعامل با مرحله آینده صادر شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8