پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 22, 2021
طلاب مدارس امین و بیت امام راحل

حوزه/طلاب و مبلغان مدارس امین استان قم با برگزاری اردوهای چند ساعته با حضور در محل اماکن تاریخی قم دانش آموزان را با روند شکل گیری انقلاب اسلامی و نحوه مبارزه انقلابیون با رژیم ستم شاهی آشنا کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، جمعی از طلاب فعال در مدارس امین با تشکیل گروه های جداگانه دانش آموزی با حضور در محل بیت امام خمینی(ره) به ارایه ابعاد شخصیت بی بدیل امام خمینی(ره) و روحیه استکبار ستیزی ایشان پرداختند.  

بر پایه این گزارش: روحانیون با تشریح نحوه ورود ساواک به منزل امام خمینی(ره) و نیز با نشان دادن امکانات بسیارساده زندگی رهبر کبیر انقلاب به دانش آموزان، گفتند؛ مهمترین خصوصیات یک رهبر جریان ساز و خدا باور، برای مبارزه با ظلم و استبداد، تو کل بر خدا و صداقت و ساده زیستی است و همان گونه که می بینید، امام خمینی از همین منزل و زندگی ساده همه معادلات سیاسی دنیا را بیش از نیم قرن است بر هم زده است.  

این گزارش حاکی است: طلاب با بیان ویژگی های شهرمقدس قم و مبارزان و مردم انقلابی آن به دانش آموزان گفتند؛ شما دانش آموزان باید قدر خود را بدانید زیرا در شهری درس می خوانید که روزگاری بزرگان دینی و علمی  دراین شهر پرچم مبارزه با ظلم و بیداد را برافراشتند به گونه ای که خیابان چهار مردان قم در آن زمان، به عنوان قم قلب تپنده انقلاب سر تیتر روزنامه فرانسوی فیگارو شد.

روحانیون طرح امین همچنین  دانش آموزان را به گلزار شهدای قم محل دفن شهیدان سر افراز قبل از انقلاب و نیز رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بردند تا با بیان جانفشانیهای آنان در دفاع ازاسلام و مکتب امام خمینی آنان را با روحیه جهاد و مبارزه با ظلم و استبداد آشنا سازند.  

از برنامه های دیگر این گروه از طلاب رفتن بر مزار شهدای حرم و توضیح کامل درخصوص ضرورت مبارزه با داعش و پاسداری از حرم حضرت زینب بود که طلاب و روحانیون با بیان گوشه ای از جنایت های داعش و ضرورت جهاد علیه دشمنان مکتب تشیع و دفاع از مسلمانان بی دفاع سوریه و عراق، رشادتهای شهدای مدافع حرم را نشانه عمق ارادت فرزندانان ایران زمین به ساحت قدسی اهل بیت علیهم السلام دانستند که شهید قاسم سلیمانی را باید سید الشهدای این گروه از شهدا دانست.

انتهای پیام   ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8