یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ | Jul 5, 2020
کرونا

حوزه/ متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا گفت: بهترین راه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و خودقرنطینگی است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، دکتر مسعود مردانی، در گفتگویی با اشاره به علائم بیماری کرونا و راه های پیشگیری و مقابله با این بیماری، اظهار داشت: این بیماری علائم بسیار مشابهی به آنفلوآنزا و سرما خوردگی دارد و تب، سرفه، سر درد، بدن درد، عطسه، آبریزش بینی و... از مهم‌ترین نشانه‌های بیماری است.

وی تأکید کرد: معمولا به بیمارانی که کرونای آن‌ها مثبت شده توصیه می‌کنیم که ضمن رعایت بهداشت فردی، در منزل استراحت کنند و از خوردن داروهای غیر ضروری هم پرهیز کنند و فقط در برخی موارد بستری شدن در بیمارستان ضرورت دارد.

این متخصص بیماری‌های عفونی رعایت نکات بهداشت فردی را در جلوگیری از انتشار بیماری موثر دانست و تاکید کرد: رعایت نکات و آداب تنفسی سبب می‌شود بتوانیم زنجیره بیماری را متوقف کنیم.

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا گفت: شستن مکرر دست‌ها، استفاده از دستمال یکبار مصرف هنگام عطسه و سرفه و انداختن آن به سطل زباله در دار، تماس نداشتن با سطوح اماکن و وسایل نقلیه عمومی و همچنین خودداری جدی از تماس دست‌ها با چشم‌ها، دهان و... (منطقه T صورت)، از جمله عوامل موثری است که در پیشگیری از وقوع کرونا ویروس مؤثر است.

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به این که به طور کلی میزان کشندگی کروناویروس ۲ تا ۳ درصد گزارش شده است، تصریح کرد: عدد یادشده با توجه به شدت بیماری متفاوت خواهد بود.

وی با رد برخی خبرهای فضای مجازی از جمله دریافت هزینه‌های سنگین در بیمارستان‌های خصوصی برای ارائه کیت‌های تشخیصی، گفت: ارائه این خدمات در همه بیمارستان‌ها و مراکز تحت نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی رایگان است و حتی در مراکز خصوصی نیز رقم‌ها بالا نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8