شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ |۱۰ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 4, 2020
دکتر حریرچی

حوزه/ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابتلای آقای ایرج حریرچی معاون کل این وزارتخانه به ویروس کرونا را تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، کیانوش جهانپور گفت: معاون کل وزیر بهداشت دیروز قبل از حضور در جلسه سخنگوی دولت، احساس ضعف و علائم شبه آنفلوآنزا داشت و پس از آن از وی تست گرفته شد. با توجه به ادامه علائم، پس از شرکت در گفت‌وگوی ویژه خبری، آزمایش اولیه مثبت اعلام شد، اما قطعی نبود. امروز بعد از اعلام آمار رسمی و جمع آوری شواهد آزمایشی، مشخص شد که دکتر حریرچی هم به تعبیر خودش به کرونا مبتلا است.

وی ادامه داد: تشخیص نهایی ابتلای دکتر حریرچی به کرونا قطعی است. البته خیلی هم دور از ذهن نبود، زیرا در پیشانی کار بوده و با افراد مشکوک و مبتلا در این روزها سر و کار داشته است.

آقای جهانپور گفت: معاون وزیر بهداشت در ویدیویی این خبر را داده و با عزم جدی خود گفت که کرونا را شکست می‌دهد. تلاش ما این است که از دکتر حریرچی به صورت تلفنی کمک بگیریم.

آقای ایرج حریرچی روز سه شنبه با انتشار ویدیویی در فضای مجازی بیان کرد: از دیروز تب داشتم و تست اولیه من آخر شب مثبت شد و از دیشب خود را در محلی ایزوله کردم. چند دقیقه پیش به من اطلاع دادند که تست نهایی مثبت شده است. درمان را آغاز می‌کنم و حال عمومی من خوب است. کمی کوفتگی و تب داشتم که امیدوارم کم شود.

گفتنی است، تاکنون ۹۵ نفر به صورت قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۵ نفر فوت کرده‌اند.

۳۱۳/۶۰

نظرات

  • ویروس بنفش IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
    0 0
    طرف بی‌احتیاطی کرده خودش شده ناقل ویروس و دل مردمو خالی کرده بعد میگه شکست میدم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =