پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
جمکران

حوزه/ معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران گفت: کمیته ضدبحران مسجدمقدس جمکران باعضویت همه معاونین و مدیران این مکان مقدس جهت تصمیم گیری‌های ضروری برای مقابله با بیماری کرونا تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، ابراهیم صدوقی با اشاره به کلام امام علی (علیه السلام) که می‌فرمایند «ایمانتان را با صدقه حفظ کنید و اموالتان را با زکات، و امواج بلا را با دعا از خود دورکنید» اظهار کرد: مناسب است مردم عزیز کشور اسلامیمان علی الخصوص همشهریان قمی درماه مبارک رجب درکنار رعایت موارد بهداشتی جهت پیشگیری از بیماری دست به دعا برداشته و از خداوند رحمن و رحیم طلب رفع بلا را داشته باشند.

وی ادامه داد: باعنایت به اهمیت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در مسجد مقدس جمکران در دو حوزه فرهنگی و خدماتی بهداشتی درکنار دستگاه‌های خدوم استانی اقدامات پیشگیرانه گسترده‌ای را انجام می‌دهیم.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران افزود: پیرومصوبات جلسه کمیته اجرایی ستاد پیگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم، ضمن تقدیر و تشکر از همدلی و مودت مسئولین استان، کمیته ضدبحران مسجدمقدس جمکران باعضویت همه معاونین و مدیران این مکان مقدس جهت تصمیم گیری‌های ضروری تشکیل شد.

صدوقی با اشاره به اینکه مراسم رسمی مسجد از جمله دعای توسل، کمیل، ندبه و … به مراسم غیر رسمی تبدیل شده و به صورت خلاصه توسط حوزه معاونت فرهنگی این مکان مقدس برگزار می شود، ابراز کرد: تمامی برنامه‌های تجمعی مسجد از قبیل کارگاه‌های آموزشی، قرآنی، موزه دین و دنیا، حلقات معرفت و نمایشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

وی افزود: کفش‌داری‌ها پلاسیتک‌های یک‌بار مصرف در اختیار زائرین و نمازگزاران قرار می‌دهند تا از انتقال ویروس جلوگیری شود؛ همچنین برگزاری تمامی سمینارها، همایش‌ها، برنامه‌های فرهنگی اردویی و کاروانی و … تا اطلاع ثانوی به صورت تعویق درآمد.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه به کاروان‌ها اعلام شد که به مدت دو هفته از حضور در مسجد مقدس جمکران خودداری کنند، بیان کرد: محراب و دیواره‌های مسجد مقام و مسجد حضرت زهرا (سلام الله علیها) شستشو و ضد عفونی شده و آموزش لازم به نیروهای واحد خدمات جهت شستشو و ضدعفونی کردن داده شده است و در هر سه شیفت کاری، تمامی موارد سرویس‌های بهداشتی برادران و خواهران به صورت دائم شستشو و ضدعفونی می‌شود.

صدوقی با بیان اینکه پوسترهای پیشگیری و مراقبت که از اداره بهداشت در اختیار این مجموعه قرار گرفته درکلیه سرویس بهداشتی‌های نصب شده است، گفت: بامواد ضدعفونی کننده‌ای که در اختیار خود مجموعه بوده و موادی که مرکز بهداشت در اختیار مسجدمقدس جمکران قرارداده کلیه سرویس‌های بهداشتی برادران و خواهران بصورت کامل تحت نظارت کارشناسان مرکز بهداشت به صورت دائم درحال ضدعفونی کردن است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه دعا و توسل به حضرات معصومین (علیهم السلام) برای رفع این بلا باید سرلوحه کارمان قرارگیرد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت جمعی هر چه سریعتر بیماری کرونا در کشور ریشه کن شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8