دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
مسلمانان هند

حوزه/ پیرو جنایات رخ داده در شهر دهلی نو علیه مسلمانان و کشتار حداقل 43 مسلمان توسط هندوهای افراطی، کمپین حمایت از مسلمانان کشور هندوستان به راه افتاد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه پیرو جنایات رخ داده در شهر دهلی نو علیه مسلمانان و کشتار اقلا 43 مسلمان توسط هندوهای افراطی، از مجموعه فعالان شبکه های مجازی دعوت به عمل می آید تا در کمپین حمایتی از مسلمانان کشور هندوستان شرکت به عمل آورند.

کشتار اخیر در پی اعتراضات چند ماهه مسلمانان هند به تصویب قانونی ضد مسلمانان رخ داده است؛ قانونی تحت عنوان CAA در هند به تصویب رسیده که زمینه ساز اعمال فشارهای اجتماعی بیشتر بر حدود 200 میلیون مسلمان هندی است و مردم هند نیز ماه هاست در برابر این قانون اعتراضات مسالمت آمیز کرده اند.

هفته گذشه بود که گروه های افراطی هند در سایه بی تفاوتی نیروهای امنیتی و پلیس به یکی از مناطق مسلمان نشین شهر دهلی حمله کردند و ده ها مسجد و مدرسه و منزل را به آتش کشیدند و در برخی موارد مردم بیگناه ساکن در خانه ها را نیز سوزاندند.

آنچه رخ داده است نتیجه سیاست‌های دولت هند خلال سال‌های گذشته بوده که در شش ماه گذشته شتاب بیشتری نیز یافته است و هند در عرصه بین المللی پشتش به ایالات متحده آمریکا گرم است و دیدار اخیر ترامپ از هند که در میانه کشتارهای اخیر رخ داد نیز گواه این مدعاست. یکی از مهمترین چهره های موثر در سیاست های اسلام هراسانه دولت کنونی هند، وزیر کشور دولت آقای آمیت شاه است. از این رو پیشنهاد برای کمپین حمایتی با تمرکز بر اکانت وزیر کشور هند صورت پذیرفته است.

هشتگ پیشنهادی:    #WorldAgainstCAA

می باشد که حمایتی جهانی از اعتراضات بحق مردم هند نسبت به قانون CAA است.

در توییتر: توییت با هشتگ فوق الذکر در حمایت از مسلمانان مظلوم هند به همراه منشن کردن اکانت توییتر آمیت شاه:

https://twitter.com/AmitShah

در اینستاگرام: حمله کامنتی به آخرین پست اکانت آمیت شاه با هشتگ فوق الذکر و مطالب انگلیسی در حمایت از مسلمانان هند

https://www.instagram.com/amitshahofficial/

زمان: زمان از ساعت 19 به وقت تهران روز 12 اسفند

#WorldAgainstCAA

نظرات

 • مقدم IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  2 2
  نقض حقوق بشر و سکوت سازمان ملل را محکوم میکنم
 • زینب RO ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  4 0
  جالبه شبکه خبر که اگه یه سیل بیاد تو دورترین نقطه دنیا با سرو صدا مطرح میکنه چطور درباره مسلمانهای هند که بغل گوشمان هستن بی تفاوته؟؟
 • ابوالفضل AE ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  3 0
  امیدی به جهان و جهانیان نیست آقا بیا که هوای انسانیت بس ناجوانمردانه سرد است. #مرگ_انسانیت
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  1 0
  خداوند لعنت کنه ظلم و ظالم رو . به داد مردم بی پناه برسید . مرگ بر وحشیای زورگو . مرگ بر آمریکا . مرگ بر اسرائیل
 • اکبری IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  1 0
  جنایت علیه مسلمانان هند را محکوم می کنیم . مسئولین باید در روابط دیپلماتیک با این وحشی ها تجدید نظر کنند و انفعال و سکوت را کنار بگذارند . # کشتار مسلمانان مظلوم هند
 • مجید IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  0 0
  تا کی قراره به مسلمانان جهان ظلم بشه نمیدونم واقعا این هندوها روی حیوان ها رو سفید کردن در وحشی گری.
 • رضا IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  0 0
  نقض حقوق بشر و سکوت سازمان ملل را محکوم میکنم .کجان آنهایی که سند 2030 امضا میکنن
 • س IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  0 0
  بنام خدا المستغاث بک یاالله خدایا منجی بشریت ،امام زمان ما را برسان انسانم آرزوست خدایا ظالمان را درسراسر جهان نابودکن وانکه سکوت کند درظلم شریک است
 • علی IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  0 0
  سفیر هند رو هر جه زودتر فرابخوانند به وزارت خارجه.
 • محمد هادی IR ۰۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  0 0
  فک میکنید ای ظالمان میتوانید مثل حیوانی وحشی به مسلمانها حمله کنید روزی تقاص پس میدهی ای ظالمان
 • سیدعلی IR ۰۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  0 0
  آمریکا دنیا رو با وحشت کرونا سرگرم کرده‌ و نسل‌کشی مسلمانان درهند را به راه انداخته وقتی دولت ما کاری نمیکنه ما مردم ایران هوشیاریم واز هرطریق ممکن صدای حمایتمان را به گوش مسلمانان هند خواهیم رساند
 • غلامی IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  0 0
  و پرسیده میشود به کدامین گناه کشته شدند؟ دهشناک است در قرن طلایه داران حقوق بشر کودک کشی رخ میدهد. آری همه روزها عاشورا و همه زمین ها کربلا است. کودک شش ماهه ای دوباره گلویش نشانه رفته و دوباره بشر خود را به خواب زده است.
 • یوسف IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  0 0
  کسانی که این رفتار وحشیانه را دارند باید از صفحه روزگار محو شوند
 • مجید IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  0 0
  مستضعفین فکری همیشه مورد تاخت و تاز نظام سلطه هستند.نمونه بارز آن حاکمیین بعضی کشورهای بی عرضه میباشد که عنان اختیار خود را در دست لا مذهب هایی مثل آمریکا واسراییل قرار داده اند .ننگ برشما ای دولت ها ننگ بر شما ای دولت آمریکا ننگ بر شما ای دولتهای دست نشانده و ننگ عالم بر شما ای استکبار جهانی که خون مردم مسلمان ومظلوم را بر زمین میریزید.
 • پیرو شهدا IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  0 0
  با سلام دیگر صبر خون خواهان حسین بن علی(ع)دارد بجوش میاید که دیروز ارباب مارا مظلومان شهید کردند و امروز پیروان اسلام را دیروز به پیامبر جسارت کردند و امروز به پیروان اسلام و بنده قسم دارند و کورندو کر آزادی خواهان وغیر از فریاد برشهوت پرستی و پستی در دستشان نیست
 • شهاب DE ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  0 0
  هستم......... قطره قطره سنگ سخت استکبار را سوراخ میکنیم.............
 • نفس IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  تا وقتی مسلمون ها متفرق هستن و هنوز دارن دامن میزنن ب اختلافات کوچیکی ک بین شیعه و اهل سنت هس خب مشخص عده ای هم سوی استفاده میکنن تا متحد نشیم کار بجایی نمیبریم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =