سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
دختران حسینیه انقلاب

حوزه/ دختران تشکل فرهنگی و جهادی"حسینیه انقلاب اسلامی" این روزها همچون بسیاری از اقشار دیگر جامعه در خط مقدم نبرد با کرونا، حضوری فعال و تأثیرگذار دارند.

زهرا فهیمی، بانوی جهادگر و عضو این تشکل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به اینکه "حسینیه انقلاب اسلامی "، تشکلی ۵ساله و کاملاً مردمی متشکل از دختران نوجوان، جوان و بانوان خانه دار است که در بسیاری از عرصه ها و زمینه‌های فرهنگی، اعتقادی، جهادی و خیریه فعالیت مستمر داشته و در مسیر انقلاب اسلامی و اهداف متعالی آن با قوت گام برمی دارد.

وی افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا، این تشکل فرهنگی و جهادی از بین داوطلبین، عده ای را به خط مقدم مبارزه با کرونا گسیل داشته و در هفته های اخیر، منشأ خدمات بسیاری شده است.

وی گفت: در شرایطی که ملاقات‌ها در تمامی بیمارستان ها ممنوع شده و حضور همراهان بیمار باید در شرایط اضطراری و با پذیرش خانواده آن ها صورت بگیرد، دختران حسینه انقلاب روزانه حداقل ۷ نفر در هر ۳ شیفت صبح، عصر و شب، در بیمارستان ها و نقاهتگاه های قم حضور فعال داشته و برای آن دسته از بیمارانی که همراه ندارند، نقش همراه بیمار را ایفا می کنند.

فهیمی همچنین بیان داشت: از سویی شیوع گسترده این بیماری، باعث بروز بسیاری از بیماری‌ها و تنش های روحی و روانی در بیماران شده که این دختران و مادران مجاهد، با حضور بر بالین آن‌ها، مونس تنهایی‌هایشان شده و سعی در تسکین و ایجاد آرامش روانی و کاهش تنش و اضطراب های روانی آن‌ها دارند.

وی افزود: از دیگر فعالیت‌های دختران حسینیه انقلاب اسلامی، می‌توان به دوخت لباس نانو و محافظ در برابر بیماری برای همراهان بیمار در بیمارستان، آماده سازی و توزیع اقلام خوراکی و غذایی برای خانواده‌های محروم درگیر کرونا، تهیه بسته های تغذیه فرهنگی برای همراهان بیمار و... اشاره کرد که توسط بانوان و دختران حسینیه در منزل و یا داخل حسینیه انجام می‌شود.

۳۱۳/۸

نظرات

  • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
    0 0
    تشکر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =