شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
مدیرکل بهره وری سازمان اوقاف

حوزه/ مدیرکل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف گفت: موقوفات هرمزگان، ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه در بخش کشاورزی و شیلات دارند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از هرمزگان، مجید حاجی، مدیرکل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از موقوفات مستعد سرمایه‌گذاری هرمزگان در گفت‌وگویی اظهار کرد: در بازدید از موقوفات هرمزگان، شاهد ظرفیت خوب این استان برای سرمایه‌گذاری به‌خصوص در بخش کشاورزی و شیلات بودیم.

وی افزود: در منطقه دهنو شهرستان بندرعباس نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ هکتار زمین مستعد مزرعه پرورش میگو داریم که بخشی از آن متعلق به اداره‌کل منابع طبیعی هرمزگان است و امیدواریم با مذاکراتی که توسط مسئولان استانی انجام خواهد شد، بخش متعلق به سازمان اوقاف مشخص‌ شده و به‌زودی مزرعه میگویی در سطح چند صد هکتار را در این منطقه راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف با بیان اینکه پروژه فاز ۳ موقوفه ناصری در شهر بندرعباس نیز پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است، گفت: موقوفه دیگری که مورد بازدید قرار دادیم، ۴۰ هکتار از نخیلات شهرستان حاجی‌آباد بود؛ این زمین‌ها نیز ظرفیت بسیار خوبی برای تولید خرمای پیارم که یکی از بهترین خرماهای کشور است، دارد.

حاجی با اشاره به مزارع و نخیلات پراکنده اوقاف در بخش فین تصریح کرد: متأسفانه به دلیل کم‌آبی و آفاتی که این نخیلات دچارش شدند، برداشت خوبی نیز صورت نگرفته است، اما با رویکرد جدید سازمان اوقاف و تغییر این رویکرد از نظام اجاره‌داری صرف به سمت مشارکت، سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و شرکت‌های تخصصی و دانش‌بنیان، امیدواریم بتوانیم با کمک همکارانمان در اداره‌کل اوقاف هرمزگان شرایط خوبی برای این نخیلات، که از مزیت‌های نسبی استان هرمزگان است، ایجاد کنیم.

وی در پایان بیان کرد: به امید خدا، این سفر و پروژه‌های سرمایه‌گذاری که در این استان تعریف خواهد شد، نوید روزهای خوبی را برای هرمزگان خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =