یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ | Jul 5, 2020
مجدالدین معلمی

حوزه/ نخستین پویش بین‌المللی فلسطین آزاد با حضور شعرای سراسر کشور و با همکاری حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در تشریح پویش بین‌المللی فلسطین آزاد، عنوان کرد: امسال با توجه به اینکه ویروس کرونا فرصت اجتماع حضوری و ابراز انزجار از رژیم صهیونیستی را از مردم گرفت و برای راهپیمایی روز قدس محدودیت‌هایی ایجاد کرد، مقرر شد تا از ظرفیت هنرمندان دغدغه‌مند و ابزار فضای مجازی استفاده کنیم تا آن دسته از شاعرانی که اشعار و نوشته‌ای که در حوزه روز قدس دارند آن را در فضای مجازی منتشر کنند تا بتوانیم فضای مجازی را تحت تأثیر قرار دهیم.

وی ادامه داد: در همین راستا از هنرمندان برجسته حوزه شعر و ادبیات درخواست کردیم تا آغازگر این حرکت باشند و پس از آن با دعوت از دیگر شعرای سراسر کشور به این پویش؛ در نظر داریم جریانی عمومی، نسبت به پدیده قدس در جامعه شکل بگیرد.

معلمی به استقبال شاعران مطرح کشور از این پویش اشاره و ابراز کرد: تاکنون اساتید بسیاری مانند علیرضا قزوه، حمیدرضا شکار سری، محمدمهدی سیار، حامد عسگری، میلاد عرفان پور، نغمه مستشار نظامی، حسین متولیان، فاطمه افشاریان، مرضیه زمانی، نفیسه سادات موسوی، احمد بابایی، عالیه محرابی به این پویش پیوسته‌اند.

معاون هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بیان داشت: آغاز کار این پویش با شاعران است و پس از آن هنرمندان تجسمی در یک گردهمایی عظیم در مشهد این پویش را ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به ظرفیت بین‌المللی این پویش، خاطرنشان کرد: فراخوان این پویش به سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی ترجمه‌شده و سعی بر آن شده که از شاعران بین‌المللی نیز استفاده کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8