سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 4, 2020
سروستانی

حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در نشست با مدیرکل کمیته امداد استان از فعالیت ۱۱۹ مبلغ استان بوشهر در حوزه ترویج فرهنگ زکات خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی امروز در نشست با احمد لطفی، مدیرکل کمیته امداد استان از فعالیت ۱۱۹ مبلغ استان در حوزه ترویج فرهنگ زکات خبر داد و اظهار داشت: اصل تبلیغ محدود به قشر خاصی نمی‌شود و همه ما وظیفه داریم تبلیغ دین و تبلیغ فرهنگ زکات را که یکی از محورهای دین اسلام است، در دستور کار خود داشته باشیم و در همین زمینه مبلغین به عنوان وظیفه ذاتی خود در این حوزه فعالیت می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در این نشست خواستار شناسایی نقاط مختلف استان که مستعد امر زکات هستند و همچنین تعیین شاخص های قابل ارزیابی برای مبلغین و روحانیونی که در سطح استان به فعالیت در زمینه احصاء زکات مشغول هستند، شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: شناسایی روحانیون توانمند در زمینه ترویج بهتر و بیشتر فرهنگ زکات و ارتقاء سطح تبلیغی آنان از طریق برگزاری نشست های توجیهی عاملین زکات از اقدامات مؤثری است که در دستور کار تبلیغات اسلامی استان قرار دارد و نقش مهمی در افزایش جمع‌آوری زکات استان و کمک به حل مشکلات محرومان و مستضعفان جامعه خواهد داشت.

در این نشست مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بوشهر، این استان را در ردیف ۵ استان برتر جمع آوری زکات عنوان کرد و بخش عمده این موفقیت را مرهون استفاده از ظرفیت روحانیون مستقر و طرح هجرت در احصا و جمع آوری زکات در سطح استان عنوان کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8