چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 12, 2020
لاله افتخاری

حوزه/ معاون امور بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با بیان اینکه امسال بر آن شدیم تا سلسله نشست‌های بین‌المللی تخصصی بانوان عاشورایی را برگزار کنیم، تاکید کرد: در این نشست‌ها به دنبال تحقق ارائه الگوی با شاخصه‌های از زندگی بانوان صدر اسلام هستیم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، خانم دکتر لاله افتخاری، معاون امور بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در نخستین نشست از سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» که به صورت مجازی برگزار شد در ابتدای این همایش از همکاری مجمع دانشگاهیان عراق، بنیاد بین‌المللی اربعین و سازمان بسیج طلاب و روحانیون برای برگزاری این نشست تقدیر کرد.

وی گفت: همان طور که می‌دانید از سال ۱۳۹۵ کمیته فرهنگی و آموزش اربعین فعالیت خود را در حوزه بانوان آغاز کرد که در همین راستا شورای راهبری، معاونت بانوان و ساختارهای دیگری ایجاد شد تا بتواند با دو هدف فعالیت‌های اربعینی خود را دنبال کند.

دکتر افتخاری با بیان اینکه هدف اول امور بانوان کمیته فرهنگی اربعین گسترش فرهنگ اربعین در جامعه زنان و هدف دوم بهره گیری از جامعه بانوان برای گسترش فرهنگ اربعین است، تصریح کرد: فعالیت‌های که در این چند سال صورت گرفت گرچه که در حوزه‌های مختلف آموزش، تبلیغی، ترویجی و پژوهشی بوده است، اما تلاش بر این بود که ثقل کار و حجم اصلی آن در قالب پژوهشی و این چنینی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: این سلسله نشست‌ها در ایران و عراق و عرصه‌های بین‌المللی با پیام‌های جهانی اربعین پیگیری خواهیم کرد. چون از نظر ما اربعین پیام برای یک مذهب نیست، پیام برای یک کشور و ملت نیست، پیام اربعین برای همه جهانیان است، بنابراین نشست‌های در کربلای معلا و موسم اربعین و جوار امام رضا (ع) برگزار شد.

معاون امور بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با بیان اینکه امسال بر آن شدیم تا سلسله نشست های بین المللی تخصصی بانوان عاشورایی را برگزار کنیم، تاکید کرد: هدف اصلی از این نشست ها معرفی بانوان تربیت شده مکتب وحی است، بانوانی که زینبی زندگی کردند و زینبی در خانه و جامعه نقش آفرین بودند و زینبی الگو همه عالم قرار گرفتند. بنابراین در این نشست‌ها به دنبال تحقق ارائه الگویی با شاخصه‌های از زندگی بانوان صدر اسلام هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در راس همه این‌ها ستارگانی هستند که وجود آن‌ها همچون حضرت زهرا، حضرت زینب و حضرت خدیجه سلام الله علیها نور است، در اولین نشست بررسی شخصیت‌های این بزرگواران را از صدر اسلام تا پایان زندگی امام مجتبی (ع) را در نظر گرفته‌ایم و ان شاالله در نشست‌های بعدی بررش‌های دیگری از تاریخ این بانوان را خواهیم داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8