جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ |۱۶ صفر ۱۴۴۳ | Sep 24, 2021
الازهر

حوزه/ دیده بان مبارزه با افراطی گری الازهر با نزدیکی زمان انتخابات محلی در ایالت "شمال راین-وستفالن" در آلمان نسبت به پدیده دشمنی با اسلام هشدار داد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، دیده بان مبارزه با افراطی گری الازهر مصر با نزدیکی زمان انتخابات محلی در ایالت "شمال راین-وستفالن" در آلمان نسبت به پدیده دشمنی با اسلام هشدار داد.

دیده بان الازهر در بیانیه ای گفت: احزاب تبلیغات انتخاباتی را شروع کرده و برنامه های خود را اعلام می کنند و از این میان احزاب راستگرای افراطی به تبلیغات توهین آمیز علیه اسلام به عنوان نوعی روش تبلیغاتی روی آورده تا طرفداران این اندیشه افراطی را جذب کنند.

الازهر افزود: حزب راستگرا در کنار پوسترهای دیگری که از بحران مسکن و فقر سخن می گوید، در پوستر های انتخاباتی خود عباراتی مثل "اسلام در اروپا وجود ندارد" نوشتند تا مخالفت خود را با اسلام و مسلمانان در آلمان اعلام کنند و تلاش می کنند بحران های کشور مثل فقر را به اسلام ربط دهند، لذا این مسئله باعث سر و صدای مسلمانان این ولایت که یک سوم مسلمانان آلمان در آن زندگی می کنند را برانگیخت.

دیده بان الازهر مصر تأکید کرد: اینگونه تبلیغات انتخاباتی برای تعمیق شکاف میان مسلمانان و غیر مسلمانان آلمان تلاش می کند و تأثیر منفی بر آرامش اجتماعی و همزیستی میان اعضای یک کشور دارد.

دیده بان مبارزه با افراطی گری الازهر تصریح کرد: اینگونه پوستر ها خلاف مبانی دموکراسی و کثرت گرایی است که جامعه آلمانی به آن افتخار می کند، لذا این دیده بان به دوری از این اسلوب تحریک آمیز علیه مسلمانان در تبلیغات انتخاباتی برای حفظ استقرار کشور دعوت می کند تا گروه های افراطی از آن سوء استفاده نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8