سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 9, 2021
المپیاد

حوزه/ نخستین المپیاد علمی با رویکرد فقه و اصول برای طلاب سطوح ۱ تا ۳ حوزه علمیه خراسان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد، نخستین المپیاد علمی با رویکرد فقه و اصول به همت معاونت آموزش این حوزه و با همکاری مدرسه علمیه سعادت، با هدف ایجاد فضای علمی، نشاط روحی، شناسایی استعدادهای برتر و حمایت از طلاب فعال و مستعد در دو مرحله  مجازی و حضوری ویژه طلاب سطوح ۱ تا ۳ برگزار می شود.

رویکرد المپیاد، تطبیقی و کاربردی با محوریت کتب درسی می باشد و گروه علمی، ارزیابی و نظارت بر طراحی سوالات نیز از اساتید برتر و سطوح عالی حوزه علمیه خراسان و تحت اشراف اساتید دروس خارج هستند.

مرحله اول المپیاد، هشتم آبان ساعت ۸ صبح در سامانه LMS حوزه علمیه خراسان برگزار می شود و طلاب برادر و خواهر در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی امکان حضور در آن را دارند.

علاقه مندان برای شرکت در المپیاد علمی، از اول شهریور تا ۱۵ مهرماه ۹۹ فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام از طریق سایت حوزه علمیه خراسان قسمت ثبت نام ها با لینک http://hozehkh.com/Students/Farhangi/Register?sc=1550,1551,1552 اقدام کنند.

براساس این گزارش، محدوده‌ی آزمون سطح ۱ مباحث اصول (ناظر به اصول فقه مرحوم مظفر و حلقات شهید صدر حلقه ۱ و ۲)، تعبدی توصلی، مفهوم شرط، اجزاء، اجتماع امر و نهی، عام و خاص، خبر واحد، حجیت ظواهر، سیره، تعادل و تراجیح، دلیل چهارم استصحاب (اخبار) و تنبیهات استصحاب، فقه (ناظر به لمعه الدمشقیه و دروس تمهیدیه فی فقه الاستدلالی؛ ایروانی)، کتاب الطهاره، کتاب الصلاه، کتاب الصوم و کتاب التجاره، مباحث سطح ۲، اصول، رسائل، فقه و مکاسب و مباحث سطح ۳ نیز، از کفایه الاصول، فقه و مکاسب عنوان شده است.

گفتنی است، برای برترین ها و منتخبین این المپیاد علمی، جوایز ارزنده و ویژه ای در ابعاد مادی و معنوی از جمله جوایز نقدی به نفرات برتر، اهدای کتب مرجع فقهی و اصولی و معرفی برای دریافت اخذ وام ۱۰۰ میلیون ریالی به مرکز خدمات، مهیا شده است.

لازم به ذکر است، المپیاد علمی، در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا در قالب مجازی برگزار می شود و با توجه به شرایط و در صورت امکان، قابلیت برگزاری آزمون به نحو حضوری نیز اعلام خواهد شد.

شماره تلفن ۳۷۲۷۴۴۴۵ مدرسه علمیه سعادت و آی دی https://eitaa.com/awaitor در پیام رسان ایتا، جهت کسب اطلاع بیشتر در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
 انتهای پیام/۳۱۳/۲۵

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8