یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 24, 2021
شیخ صهیب حبلی روحانی اهل سنت لبنان

حوزه/ شیخ صهیب حبلی روحانی اهل سنت لبنان گفت: رسیدن امام حسین(علیه السلام) به کربلا برای ایجاد اصلاح ریشه ای در دین اسلام و حفظ آن در برابر فساد حاکم بود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، شیخ صهیب حبلی روحانی اهل سنت لبنان گفت: مناسبت آغاز سال هجری باید الگو و عبرتی برای دست برداشتن از تعصبات و هجرت به سوی خداوند متعال و رسولش است.

وی اشاره کرد: آغاز سال هجری و هجرت حضرت رسول اکرم (ص) از مکه به مدینه که در نتیجه آن طرح قریش در قتل پیامبر (ص) به شکست انجامید و اسلام حفظ شد با تاریخ رسیدن امام حسین (علیه السلام) به کربلا که برای ایجاد اصلاح ریشه ای در دین اسلام و حفظ آن در برابر فساد حاکم بود، همزمان شده است.

شیخ حبلی افزود: این دو مناسبت باید برای هر مؤمنی عبرتی باشد تا برای اعتلای کلمه حق و یاری اسلام و دین و امت، تلاش و جانفشانی کند.

روحانی اهل سنت لبنان در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: آنچه از توطئه علیه فلسطین و مسئله آن شاهدش هستیم، فصل جدیدی از فصل های خیانت است که از دهه های گذشته آغاز شده و اینان خودشان در کنار صرب‌ها علیه مردم بوسنی و علیه مسلمانان چین ایستادند و دست از یاری مسلمانان روهینگیایی کشیدند، تاریخِ این عادی‌سازان روابط، مملو از خیانت هاست و اینان چیزی غیر از خواری، ننگ و ذلّت به اسلام تقدیم نکردند.

شیخ حبلی تصریح کرد: امّا این مسائل هیچ ضرری ندارد؛ چراکه ملت ها بر ایمان خود به یاری فلسطین، مسئله و مقدسات آن با وجود تمامی توطئه ها، ثابت قدم هستند و طبیعتاً در برابر فصل جدیدی از عادی سازی روابط و خیانت خواهیم بود.

وی ادامه داد: تمامی آنچه از جنگ های ساختگی و انفجار ها شاهد آن هستیم، تلاشی است برای حذف مسئله فلسطین از مرکز توجهات و مشغول کردن افکار عمومی به مسائل حاشیه ای و حذف مسئله فلسطین، اما سرنوشت این توطئه ها همانند جنگ ها و توطئه هایی که علیه عراق و سوریه انجام گرفت، خواهد بود و هر چقدر که طول بکشد، باز فلسطین پیروز می شود؛ چرا که مسئله آن عادلانه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نظرات

  • عبدالله IR ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
    0 0
    خیلی مهمه که بدونیم اهل سنت همه‌شون یه جور نیستند...
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8