پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 15, 2021
وبینار

حوزه/ وبینار بزرگداشت چهل و سومین سالگرد شهادت آیت‌الله شهید سیدمصطفی خمینی  با عنوان «مجتهد شهید؛الگوی حوزه انقلاب» به همت بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی به گواه بزرگان دینی و مبارزان انقلابی شخصیتی درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

نبوغ ذاتی و جایگاه والای علمی ایشان در کنار تواضع مثال‌زدنی و دوری از تفاخر نَسَبی و پرهیز از «آقازادگی»، همراه با قاطعیت در موضع گیری و صراحت لهجه در برخورد با خط انحراف و التقاط، مجموعا شخصیتی جامع، جذاب از ایشان ساخته که به حق می تواند الگویی مطلوب برای حوزه انقلابی باشد.

علامه شهید در عمر کوتاه خود، در کنار تولید آثار گرانسنگ علمی در فقه، اصول، تفسیر، فلسفه و برخی دیگر از شاخه های علوم اسلامی، از جایگاهی ممتاز در مبارزات انقلابی برخوردار بود و از او به عنوان بازویی قدرتمند برای امام قدس سره الشریف و شمع جمع انقلابیون پاکباخته یاد می شود.

وبینار بزرگداشت چهل و سومین سالگرد شهادت آیت‌الله شهید سیدمصطفی خمینی  با عنوان «مجتهد شهید؛ الگوی حوزه انقلابی» به همت بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی برگزار می شود.

بازخوانی آثار علمی و سیره مبارزاتی و اخلاقی آیت‌الله سیدمصطفی خمینی، نقش مهمی در ایجاد انبعاث در عموم طالبان علم و معرفت، خصوصا طلاب جوان خواهد داشت.

همایش مجازی مجتهد شهید؛ الگوی حوزه انقلابی با سخنرانی آیت‌الله سیفی مازندرانی و حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی پنجشنبه یکم آبان ۹۹ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود.

پیوند اسکای روم:

https://www.skyroom.online/ch/sinaamiri1367/hamayesh-mojtahed-shahid

پیوند آپارات:

https://www.aparat.com/Bonyadtarikh/live

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8