دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ | Nov 23, 2020
شیخ احمد الطیب شیخ الازهر

حوزه/ شیخ احمد الطیب گفت: درمان بیماری نفرت و نژادپرستی بشریت در پادزهر برادری انسانی نهفته است که در مقابله با ویروس فکری و اخلاقی نتیجه خوبی داشته است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»،شیخ احمد الطیب شیخ الازهر مصر در تجمع بین المللی برای دعا برای صلح میان ادیان بزرگ جهان گفت: علی رغم تمامی خطراتی که ویروس کرونا به وجود آورده، یک ویروس قدیمی وجود دارد که روز به روز تازه می شود و تمامی بشریت را مورد تهدید قرار می دهد، این ویروس همان تبعیض و نژاد پرستی است.

وی با بیان اینکه درمان بیماری نفرت و نژادپرستی بشریت در پادزهر برادری انسانی نهفته است که در مقابله با ویروس فکری و اخلاقی نتیجه خوبی داشته است، اشاره کرد: مفهوم برادری انسانی، به معنی اکتفا به پذیرش صرف دیگران نیست، بلکه به معنی تلاش برای خیرخواهی و سلامت دیگری است و اینکه با تبعیض علیه آن مخالفت کنیم و در راه گسترش این مبانی والا میان مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

شیخ الطیب تصریح کرد: اینکه برخی دعوت می کنند که گروهی را با سرنوشتان رها کنیم تا اولویت درمان را به افراد دیگر بدهیم، بیانگر این است که این ها از انسانیت به دور هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8