یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی

حوزه/ امام جمعه قزوین گفت: در واژه‌های دینی کلمه ای به اسم "ادیان" نداریم، بلکه همه آنچه از طرف خدای متعال آمده یک دین است و تمام پیامبران از حضرت آدم(ع) تا زمان پیامبر اسلام (ص) بر یک دین و وحی و کلام الهی بودند، بنابراین مسیحیان و یهودیان می‌توانند با بررسی و راستی آزمایی به وجود حضرت رسول(ص) پی ببرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در «قزوین» حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در برنامه «سروش آسمانی» که هر جمعه از شبکه قزوین به صورت زنده پخش می‌شود، با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) اظهار کرد: امیدواریم از برکاتی که قرار است از پیامبر(ص) دریافت کنیم، بهره مند شویم و همیشه زیر سایه خاتم الانبیا(ص) قرار داشته باشیم و از خداوند درخواست می‌کنیم که آنچه به صلاح ماست روزی دل ما قرار دهد و برکات قرآن و پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ص) را بر ما نازل کند.

وی در ادامه با تبریک هفته وحدت افزود: میلاد مولود ربیع الاول و هفته وحدت زمینه ای برای ایجاد وحدت و همدلی و دوری از اختلاف شده است؛ پیامبر رحمت ما واسطه ای شده که جامعه از اختلاف و کینه و نامهربانی و چنددستگی به دور باشد.

خطیب جمعه قزوین اذعان کرد: پیامبر اسلام خاتم الانبیاست، یعنی پس از ایشان پیامبر و رسول و واسطه وحی وجود ندارد، یعنی هرچه پیامبران گذشته آورده اند تمام این آورده‌ها توسط پیامبر اسلام به نتیجه نهایی می‌رسد و ختم می‌شود؛ خاتم پیامبران یعنی کسی که منشور الهی را به پایان رساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: اگر ما به پیامبر اسلام ایمان داشته باشیم و با سیره ایشان همراهی کنیم، همراه پیامبران قبل ایشان هم خواهیم بود، اما اگر بگوییم حضرت مسیح(ع) را قبول داریم اما خاتم الانبیا را قبول نداریم  به  این معناست که به هیچ کس ایمان نداریم، زیرا پیامبران گذشته زمینه سازی کردند و به قوم خود از ظهور حضرت خاتم خبر داده‌اند.

وی تصریح کرد: در واژه‌های دینی کلمه ای به اسم "ادیان" نداریم، بلکه همه آنچه از طرف خدای متعال آمده یک دین است و تمام پیامبران از حضرت آدم(ع) تا زمان پیامبر اسلام (ص) بر یک دین و وحی و کلام الهی بودند، بنابراین مسیحیان و یهودیان می‌توانند با بررسی و راستی آزمایی به وجود حضرت رسول(ص) پی ببرند.

امام جمعه قزوین در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بازگشت به مسیر خدایی به نام "توبه" در مبانی دینی عنوان شده است، گفت: ما برای جبران گناهان به محضر خدا بازمی‌گردیم و استغفار می‌کنیم. استغفار از ریشه غفران آمده و زمانی که خدای متعال بنده ای را می‌بخشد زخم‌ها و آسیب‌های ناشی از اشتباهات ما را ترمیم‌ می‌کند. خدای متعال این جبران را برای بندگانش به حدی می‌رساند که گناهان را به خیر و حسنه تبدیل می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ادامه داد: خداوند با توبه و جبران اشتباهات، صفحات تاریک زندگی ما را پاک کرده و نور و روشنایی را بر زندگی ما حاکم می‌کند؛ خداوند می‌گوید با توبه واقعی من زندگی شما را دگرگون می‌کنم، توبه از انسان جهنمی یک انسان مومن و باکمال و رو به رشد می‌سازد.

وی درباره برکات توبه بیان کرد: فاصله گرفتن از خدا و پشت کردن به رحمت الهی عاملی برای ایجاد زحمت برای ما در زندگی است. بسیاری از مشکلات و معضلات و نگرانی‌ها ریشه در غفلت از خدا و دین دارد. گاهی ترک امر به معروف و نهی از منکر و نادیده گرفتن اوامر الهی زمینه ای می‌شود که در یک جامعه دینی تر و خشک باهم می‌سوزند و دچار بلا می‌شوند.

خطیب جمعه قزوین تاکید کرد: گناهان و معصیت باعث انسداد رحمت الهی یا نزول بلا می‌شود، همانگونه که تقوا و ایمان زمینه ای برای نزول برکات آسمان‌ها و زمین خواهد شد. رهبری در بیانات اخیرشان فرمودند که برای دفع بلاها دست به دعا برداریم. امروز خیلی سخت است که روزانه تعداد زیادی از مردم جان خود را بر اثر کرونا از دست می دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: امیرمومنان (ع) می‌فرماید: توبه چهار پایه اساسی دارد ابتدا باید قلبا از بدی‌های خود پشیمان باشیم، دوم اینکه پس از تثبیت پشیمانی استغفار را بر زبان جاری کنیم، سوم اینکه با اعضا و جوارح وارد میدان شویم و گناهان را از خود دور کرده و چهارم اینکه تصمیم جدی بگیریم که به گناهان سابق خود برنمی‌گردیم.

وی ادامه داد: همچنین در روایت آمده دهان‌های خود را با استغفار خوشبو کنید، زیرا بدی‌ها بوی بدی دارد و آبروی شما را در ملکوت اعلی و نزد ائمه(ع) و بزرگان خواهد برد، بنابراین خود را پاک کنید و از بدی‌ها دوری کنید.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به توهین به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام در کشور فرانسه، گفت: اینکه رئیس جمهور فرانسه وارد این مهلکه و معرکه شد نشان می‌دهد که باطن و فهم و درک این فرد مرده است. رئیس جمهور فرانسه حتی خودش آزادی بیان ندارد و دستور و دیکته ترامپ و صهیونیست‌ها را اجرا می‌کند.

امام جمعه قزوین افزود: اگر رئیس جمهور فرانسه دارای آزادی بیان بود خطاب به هم پیمانان خود می‌گفت، این توهین برای پیشینه و کشورم خسارت بار است، اما وی دچار بردگی شده است.

وی یادآور شد: هم اکنون حدود ۱۰ درصد جمعیت فرانسه مسلمان هستند، درصورتی که قبلا اینطور نبود و به سرعت مردم این کشور درحال روی آوردن به اسلام هستند، البته در کل کشورهای اروپایی شاهد مسلمان شدن مسیحیان و یهودیان هستیم که این موضوع عامل عصبانیت دشمنان اسلام شده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: مومنان واقعی به دین مسیحیت و کلیسایی‌های معتقد به انجیل حضرت مسیح(ع)، باید از  گرایش مردم به اسلام خوشحال شوند؛ آنچه باعث شده رئیس جمهور فرانسه عصبانی شود گرایش روزافزون مردم فرانسه به اسلام است و چون او گرایش به صهیونیست ها دارد، بنابراین از این توهین حمایت می‌کند.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: طبق آیات قرآن ناجوانمردترین دشمنان اسلام، یهود و مشرکانی هستند که با صهیونیست‌ها همراهی می‌کنند و بهترین دوستانِ مسلمانان، مسیحیان هستند.

وی با اشاره به مناسبت ۱۳ آبان، گفت: ما شاهد مشارکت اقشار مختلف مردم در پیروزی انقلاب و حفاظت از انقلاب بودیم و هستیم، و تا امروز در صحنه های مختلف انقلاب و دفاع مقدس و دفاع از حرم شاهد حضور فعال دانش آموزان، دانشجویان و اساتید هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ابراز کرد: اینکه سردار سلیمانی می‌گوید ما ملت امام حسینیم، یعنی ارتش و سپاه ما شبیه سپاهیان سیدالشهدا هستند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: معماری آینده جهان روی نقشه کربلایی‌ها و عاشورایی‌هاست و انقلاب ما نیز براساس همین نقشه شکل گرفت و همه اقشار در هر سنی برای برپاکردن علَم انقلاب تلاش کردند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان گفت: سالروز ارتحال آیت الله قاضی طباطبایی، اولین امام جمعه تبریز و اولین شهید محراب را به جامعه روحانیت تسلیت عرض می‌کنیم، همچنین سالروز رحلت آیت الله بهاءالدینی است که دعا می کنیم روح ایشان با ارواح شهدا همنشین باشد. هفته گذشته نیز شاهد درگذشت عزیز فعال سیاسی، آقای صالحی بودیم که بر اثر کرونا فوت شدند که از خدای متعال برای همه درگذشتگان کرونا طلب مغفرت می‌کنیم. 

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • آسدرضا IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
    0 0
    شما وقتی قائل به یک دین هستید، دیگر نباید به رسول‌الله بگید پیامبر اسلام! چرا پیامبر خدا را محدود به دین اسلام کنیم!؟
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8