یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 20, 2021
مجمع جهانی تقریب

حوزه/ مجمع جهانی تقریب با انتشار پیامی در گذشت رئیس حزب امت سودان و نخست وزیر اسبق سودان را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار پیامی درگذشت سید صادق المهدی رئیس حزب امت سودان و نخست وزیر اسبق سودان را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

روح سید صادق المهدی، مجاهد بزرگ، پس از گذران عمری رهبری فکری، فرهنگی، تربیتی و سیاسی امت اسلامی به جوار رحمت الهی شتافت.

تمام جهان اسلام و به ویژه جامعه سودان این شخصیت برجسته و رهبر مقاوم سودانی که عمری در مقابل چالش ها پایداری کرد را از دست داده است.

صادق المهدی (رحمت الله علیه) در مواضع خود بر سه «نه» یعنی نه به عادی سازی روابط با اسرائیل، نه به تسلیم شدن و نه به شکست تکیه داشت. او از پدران و اجداد خود شعار «هیهات منا الذله» را به ارث برده بود و مبلّغی شجاع برای عزت سودان و امت اسلامی بود.

رد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تقویت روحیه مقاومت در تمام مواضع آن سید فقید آشکار بود و صدای او و روحیه مقاوم او در سودان برای مبارزه با خائنان به حقوق ملت سودان و امت اسلامی باقی خواهد ماند.

ما مراتب تسلیت خود را به خانواده آن فقید بزرگوار در کشور برادر، سودان و دوستان و ملت این کشور ابلاغ می کنیم و از خداوند سبحان مسئلت می کنیم که پرچم عزت و کرامت و رد عادی سازی و تسلیم را به دست نسلی که به وسیله ایشان تربیت شده است برساند و روح او در جوار پروردگارش خوشنود باشد. رضوان خدا بر او باد و خداوند او را با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) محشور فرموده و به خانواده ایشان صبر عنایت فرماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8