جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 23, 2021
ارتش

حوزه / نماینده ولی فقیه در کاشان به نقش شهید سرگرد خلبان خلیلی اشاره کرد و گفت: این سرگرد خلبان با هواپیمای شکاری بمب افکن چنان اقتدار امنیتی بغداد را به هم ریخت که صدام مجبور شد اجلاس سران کشورهای اسلامی را در این شهر لغو کند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری حوزه در کاشان آیت الله عباسعلی سلیمانی، پیش از ظهر امروز به مناسبت دهه مبارک فجر در جمع  فرماندهان و کارکنان گروه ۸۴۰  موشکی شهید کبریایی نیروی زمینی ارتش، با تبریک این ایام و گرامیداشت روز نیروی هوایی، گفت: نیروی هوایی با پیوستن به صفوف مردم و بیعت با امام راحل شالوده نظام طاغوت را فرو ریخت و امید را در بین مردم انقلابی در براندازی رژیم طاغوت و پیروزی انقلاب افزایش داد.

وی ادامه داد: ژنرال بوفه فرانسوی که برای کمک به ژنرال های آمریکایی درتداوم وفاداری ارتش به رژیم پهلوی، نپیوستن ارتش  به مردم و عدم گرایش به رهبری انقلاب به ایران آمده بود گفته بود در دنیا هیچ ارتشی مثل ارتش ایران پیدا نکردم که تسخیر مردم شود.

عضو خبرگان رهبری افزود: در آستانه پیروزی انقلاب ارتش توان مقابله با مردم را نداشت، چرا که ارتشی ها مقابله ارتش با مردم را مقابله با دین می دانستند.

امام جمعه کاشان در ادامه گفت: چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهانه ای است که دستاورد های انقلاب و حوادث بهمن ۵۷ به نسل جوان منتقل شود.

آیت الله سلیمانی، به دستاوردهای نیروهای مسلح ایران در ۴۲ سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: چهره صددرصد مردمی فرماندهان و پرسنل نیروهای مسلح کشورمان  و حضور آنها در غم و شادی مردم، جلوگیری از پیشروی دشمن در ماه های اول جنگ و مقابله با تهدیدات دشمنان در مقطع فعلی که از بیعت با امام راحل شکل گرفت، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است.

 نماینده  ولی فقیه در کاشان به نقش شهید سرگرد خلبان خلیلی اشاره کرد و گفت: این سرگرد خلبان با هواپیمای شکاری بمب افکن چنان اقتدار امنیتی بغداد را به هم ریخت که صدام مجبور شد اجلاس سران کشورهای اسلامی را در این شهر لغو کند.

وی با بیان اینکه نسل جوان باید به افرادی همچون سرگرد خلیلی ها افتخار کنند، افزود: امثال خلیلی ها بودند که با انهدام بیش از ۳۰۰ فروند هواپیمای شکاری و هلی کوپترهای جنگی دشمن، در هم کوبیدن قدرت رزمی نیروی های رژیم بعث عراق، حمل مجروحین با هواپیماهای ۳۳۰، پشتیبانی و تامین امنیت کشتی های حامل مواد غذایی و نفتی، حمله افتخار آفرین و صدها افتخار دیگر برای کشورمان آفریدند.

در ابتدای این مراسم، سرهنگ شاهین پاکروان، فرمانده گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی نیروی زمینی ارتش در آران و بیدگل، با تبریک  ایام الله دهه مبارک فجر به نقش این گروه موشکی در مقابله با تهدیدات دشمنان در مرزهای  کشورمان اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

  • ناصر امینی صبا IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
    0 0
    از نماینده ولی فقیه با اینهمه محبت نسبت به ارتش کمال تشکر وسپاسگزاری را دارم امید است در سطح کشور از این الگو پیروی وبا محبت با ارتش رفتار نمایند
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8