شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 17, 2021
حرم مطهر رضوی

حوزه/ همزمان با سیزدهم رجب، سالروز ولادت باسعادت مولای متقیان امام علی(ع)، مراسم باشکوهی به همین مناسبت در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، همزمان با سالروز میلاد فرخنده حضرت علی بن ابیطالب(ع) ویژه برنامه ای از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان مقدس رضوی ظهر امروز ۷ اسفند در رواق امام خمینی(ره) با حضور زائران و مجاوران این بارگاه برگزار شد.

این مراسم ساعتی قبل از اذان ظهر به افق مشهد با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط حجت الاسلام مهدی شجاع آغاز شد و در ادامه حجت الاسلام سید حسن سپهر به ایراد سخنرانی با موضوع بیان فضایل امیرالمومنین(ع) پرداخت و گفت: در قرآن کریم آمده است که اگر همه دریاها مرکب و همه درختان قلم شوند نمی توانند اوصاف «کلمات الله» را بیان کنند و در حدیثی نورانی از وجود مقدس امام کاظم(ع) نقل شده که منظور از اسماء الله اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ پیامبران الهی به واسطه کارهای شایسته ای که انجام داده اند به مقام بسیار والایی رسیده اند که امروز بعد از گذشت قرن ها هر وقت نامی از آنها برده می شود مردم به مقام بلند آنها درود می فرستند مانند حضرت ابراهیم(ع) که در قرآن نیز به این پیامبر والا مقام درود فرستاده شده است.

سخنران حرم مطهر رضوی افزود: پیامبر گرامی اسلام اکرم(ص) و جانشین ایشان نیز شایسته این مقام هستند به همین خاطر است که ائمه معصومین(ع) به ویژه حضرت امیرالمومنین(ع) در نزد مسلمانان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

مولودی خوانی و مدیحه سرایی به مناسبت میلاد مولای متقیان حضرت علی(ع) و همچنین قرائت زیارت پرفیض رجبیه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8