پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 17, 2021
کرونا

حوزه/ معاون درمان وزیر بهداشت اعلام کرد: آمار بستری مبتلایان به کرونا در سطح کشور در موج چهارم شیوع کووید۱۹ نسبت به موج قبلی چهار برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اردبیل، دکتر قاسم جان‌بابایی در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان اردبیل اعلام کرد: در موج چهارم شیوع کرونا، سرعت ابتلا نیز ۲ تا سه برابر شده و علت افزایش شمار مبتلایان و نیز تغییر وضعیت شهرها هم همین است.

وی میهمانی‌ها، مسافرت شهروندان و دید و بازدیدهای عید نوروز را از عوامل اصلی شیوع پیک چهارم کرونا در کشور اعلام کرد و افزود: در این موج از شیوع کرونا، میانگین بستری مبتلایان در بیمارستان ۶.۳ روز است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میزان مرگ و میر مبتلایان کرونا در سطح کشور را به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۲.۴ نفر اعلام کرد و ادامه داد: در سایه عملکرد قابل قبول ستاد مدیریت کرونا در این استان میزان مرگ و میر مبتلایان به ازای هر ۱۰ هزار نفر در استان اردبیل ۱.۶ نفر است.

وی با ابراز رضایت از عملکرد استان اردبیل در مدیریت شیوع کرونا و با اشاره به پایین بودن نرخ مرگ و میر مبتلایان در این استان، اضافه کرد: در این دوره از شیوع کرونا، شمار مراجعان به بیمارستان‌های استان ۲ برابر بیشتر از سایر استان‌هاست.

دکتر جان‌بابایی، میزان اقامت بیماران در بیمارستان‌های استان اردبیل را ۷.۷ روز اعلام کرد و ادامه داد: با این حالی که این شاخص در استان اردبیل، ۱.۴ روز بیشتر از میانگین کشوری کشوری می‌باشد، ولی مدیریت مطلوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده است.

وی با قدردانی ویژه از کارکنان بخش درمان و پرستاران بخش‌های کرونا در رسیدگی و مراقبت همراه با مهارت و عشق و علاقه از بیماران بستری کرونا بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با برنامه‌ریزی و مدیریت کمبود تخت‌های بیمارستانی و همزمان با افزایش ظرفیت تخت‌ها، در بحث درمان، رهگیری مبتلایان و اقدامات مرتبط با طرح شهید سلیمانی جزو استان‌های موفق کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8