سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ |۱۲ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 19, 2021
کد خبر: 979407
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
صفایی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: اقتصاد کرانه ای یکی از مهمترین اقتصادها در کشورهای دارای دریا و ساحل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، ظهر امروز در دیدار مهندس علی زارعی مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) کشور و جمعی از مسئولین این شرکت، اقتصاد کرانه ای را یکی از مهمترین اقتصادها در کشورهای دارای دریا و ساحل عنوان کرد و ابراز داشت: استان بوشهر با داشتن سواحل طولانی خلیج فارس می تواند اقتصاد کرانه ای بسیار گسترده و قوی داشته باشد.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: ۵۰ درصد اقتصاد برخی کشورهایی که ساحل دارند از راه اقتصاد کرانه ای است اما در کشور ما این آمار کمتر از سه درصد است به همین خاطر لازم است در این زمینه کار علمی و جهادی انجام گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه صنعت کشتی سازی در عرصه اقتصاد دریا نقش فوق العاده راهبردی ایجاد می کند، افزود: تولید راهبردی شناورهای زیرسطحی و سطحی نوین برای کشور ضروری است و چنانچه در عرصه دانش، تولید و مدیریت کوتاهی شود آن کشور در ضلع این دانش دچار ضعف می شود.

وی، داشتن برنامه علمی و فوق روز را جهت پیشرفت در صنایع مختلف ضروری دانسته و عنوان کرد: کشورهایی در صنایع استراتژیک موفق هستند که فوق روز، اندیشه و برنامه ریزی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با اشاره به اهمیت منابع انسانی توانمند، تصریح کرد: منابع انسانی در صنایع مختلف باید ضمن داشتن مهارت لازم دارای نگاه تولید علم به صورت فوق روز باشند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به صنعت کشتی سازی در برخی کشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس، افزود: مهندسین ما در ایران قوی تر و ارزان تر از سایر کشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس کشتی ها را تولید و تعمیر می کنند و در این زمینه نیاز به یک بازاریابی قوی بین المللی و ایجاد اسکله هایی در برخی جزایر جهت برطرف نمودن محدودیت های کشتی ها داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8