شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ |۲۸ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 4, 2021
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رستمیان

حوزه/ امام جمعه دامغان گفت: هفته وحدت، فرصتی برای تکیه بر مشترکات دینی بین شیعه و سنی و توجه بر وحدت و همدلی بیشتر و جلوگیری از نفوذ دشمن است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از سمنان، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رستمیان، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی امام خمینی(ره) دامغان برگزار شد، به ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و آغاز هفته وحدت اشاره کرد و افزود: هفته وحدت یعنی تکیه بر مشترکات از جمله دین اسلام، بسیاری از اعمال و احکام، قبله واحد و دارا بودن دشمن مشترک که با توجه به این موارد باید بدانیم اختلاف بین احزاب اسلامی، زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: عموم امت اسلام به وحدت توجه دارند و بر این امر واقف هستند که دشمن به دنبال ضربه به اسلام است و شیعه و سنی برای دشمنان اسلام فرقی ندارد. 

حجت الاسلام و المسلمین رستمیان به ساخت تعدادی مسجد در اوایل سال قمری اشاره کرد و گفت: نقطه همه حرکت‌ها در جامعه اسلامی مسجد است و باید توجه داشته باشیم که مسجد محلی برای پاکی و رسیدن به معبود است.

وی ادامه داد: خیران مسجد ساز برای ساخت مساجد نیمه کاره و مکان هایی که کلنگ زنی شده و در انتظار جذب بودجه است، اقدام کنند تا این مکان ها که محل هدایت هستند، تقویت شود.

حجت الاسلام و المسلمین رستمیان به ۱۶ ربیع الاول سالروز اقامه اولین نماز جمعه توسط پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: نماز جمعه آیینی عبادی، سیاسی و اجتماعی است که امیدواریم شرایط کرونا عادی شود و شاهد حضور گسترده نمازگزاران در این آیین باشیم.

وی به ۴ آبان ماه ۱۳۴۳ و سالروز تصویب قانون کاپیتولاسیون اشاره کرد و افزود: مجلس فاسد وابسته به دربار پهلوی با تصویب این قانون به دنبال ایجاد مصونیت قضایی برای ۳۰۰ هزار آمریکایی ساکن ایران بود که حقوق کلان دریافت کنند و در همه ارکان مهم کشور دخالت داشته باشند.

وی ادامه داد:  باید با تصویب این قانون از جنایت آنها چشم پوشی می کردیم که در آن زمان امام خمینی(ره) به عنوان تنها فرد اعتراض کننده در همان سال موضع گیری کرد که همین امر منجر به تبعید وی شد. 

حجت الاسلام و المسلمین رستمیان خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات ایران، اخراج آمریکایی ها از کشور و قطع تسلط آمریکا به منابع بود که امروز با مقاومت ملت ایران و تقدیم شهدای عزیز، همه دنیا شاهد است که آمریکا در حال اخراج از منطقه است.

امام جمعه دامغان به سفر هفته آینده رئیس جمهوری به استان سمنان اشاره کرد و گفت: از حجت الاسلام و المسلمین رئیسی دعوت می‌کنیم که سفر به شهر دامغان را در برنامه‌های کاری خود قرار دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8