سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | Jan 19, 2021
آیت الله   مکارم شیرازی در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی

حوزه/ برخی گمان می کنند که موبایل و فضای مجازی می توانند جای کتاب را بگیرند، ولی در حقیقت هیچ چیزی نمی تواند در آینده هم جای کتاب را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله   مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد گفتند: این مطلب ثابت شده که آرایش کتاب 50 درصد تاثیر یک کتاب را به خود تشکیل می دهد؛ عرضه خوب در این عصر بسیار مهم و چشمگیر است؛ در وسایل مصرفی برای خرید و جذب مشتری، همیشه سعی می شود که بهترین بسته بندی هاانجام شود.

این مرجع تقلید بیان کردند: محتوای خوب، یک نکته است؛ ولی عرضه خوب بسیار مهم است؛ قرآن دارای محتوای خوبی است و به همین میزان به خوبی عرضه شده است و طلاب و متدینین باید از آن الگو بگیرند.

معظم له گفتند: در این زمینه نباید زیاده روی کرد؛ به عنوان مثال؛ کتاب یا مقالاتی وجود دارد که مطالب نصف صفحه است و بقیه فضا با نقاشی ها یا مسایل دیگر پر شده؛ این کار باعث می شود که توجه به متن کمتر شود.

حضرت آیت الله  مکارم شیرازی یادآورشدند: عرضه و آموزش های این عرصه باید کلاسیک شود؛ یعنی باید کاری انجام شود که طرح و محتوای کتاب کاملا هماهنگ باشد.

ایشان افزودند: در انتشار یک کتاب باید در تیتر بندی، عنوان بندی، سطر بندی و حروف چینی توجه کاملی انجام شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

این مرجع تقلید بیان کردند: برخی گمان می کنند که موبایل و فضای مجازی می توانند جای کتاب را بگیرند، ولی در حقیقت هیچ چیزی نمی تواند در آینده هم جای کتاب را بگیرد.

معظم له گفتند: اگر انسان بخواهد یک مطالعه عمیق داشته باشد باید با کتاب کار خود را دنبال کند؛ زیرا مطالعه با ابزار دیگر خسته کننده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآورشدند: در جشنواره هایی مثل تبلیغ و دین، باید به جزییات توجه کرد و توجه داشت که به چه شکلی می توانیم جاذبه فرهنگی در کتاب ایجاد کنیم.

ایشان افزودند: در منبر نیز همین گونه است؛ زیرا منبر نیمی سخن و نیمی هنر است؛ هنرنمایی مرحوم کافی در کنار محتوای زیبای ایشان باعث می شد که این همه جاذبه داشته باشند و مردم نیز به سخنرانی های ایشان توجه داشتند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8