دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 25, 2021
تصاویر/ دیدار رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با مراجع و علما

حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند: با توجه به پراکندگی و مهاجرت های ناخواسته فرزندان ائمه اطهار علیهم السلام به سایر ممالکت اسلامی، بدون تردید قبور مطهر فرزندان ائمه معصومین در کشورهای دیگر اسلامی به ویژه مصر وجود دارد که باید شناسایی و معرفی کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله صافی گلپایگانی صبح امروز در دیدار رئیس و معاونان سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه یکی از امتیازات بزرگ دین مقدّس اسلام همین مسأله وقف است که از قدیم الایام تا به امروز مردم متدیّن ما از این راه توانسته اند با وقف اموال خود، به ترویج دین مقدّس و آثار و برکات آن کمک نمایند.

ایشان با تشکر از اقدامات سازمان اوقاف در خصوص مساله وقف و احیای آن اظهار داشتند: از اینکه شما اهتمام دارید تا نیّات واقفین را رعایت نموده و به مقاصد بلند آنان حتی الامکان توجه نمایید، بسیار جای خوشوقتی است.

معظم له  در بخش دیگری از سخنان  خود گفتند: با نگاهی به واقفین در طول قرون متمادی، مشاهده می کنیم که انسان های بسیار با ایمانی بوده اند که از گروه های مختلف مانند، دانشمندان و رجال کشوری در میان آنها وجود داشته اند که اگر بتوانیم شخصیت آنها را برای مردم بازگو کرده و نیّات پاک آنها را در امور خیریه منتشر نماییم، خود تاریخ بزرگ و درخشان برای کشور و مردم با ایمان ما می باشد.

این مرجع تقلید ضمن اشاره به مطالب بسیار دقیق و ظریف و زیبایی که در وقفنامه ها آمده است، بیان داشتند: وجود این همه وقفنامه با این عبارات بلیغ، فصیح و زیبا دلالت دارد که مردم ما همیشه انسان های هنردوست، عالم پرور و خیرخواه بوده و این سابقه های خوب برای کشور ما از بهترین آثار تاریخی می باشد.

این استاد برجسته حوزه در پایان تصریح کردند:‌: با توجه به پراکندگی و مهاجرت های ناخواسته فرزندان ائمه اطهارعلیهم السلام به سایر ممالکت اسلامی، بدون تردید قبور مطهر فرزندان ائمه معصومین در کشورهای دیگر اسلامی به ویژه مصر وجود دارد که باید شناسایی و معرفی گردد.
انتهای پیام   313/17

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8