شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | Sep 26, 2020
شیخ الصمیدعی

حوزه/ هیئتی از روحانیون شیعه، سنی و مسیحی هندی که برای مشارکت در همایش بین المللی رسانه به آستان مقدس حسینی مشرف شده بودند، در سفر به بغداد با شیخ مهدی الصمیدعی مفتی اهل سنت و جماعت عراق و دکتر حسن صهیل عضو شورای عالی مجمع فقهی عراق دیدار کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» هیئتی از روحانیون شیعه، سنی و مسیحی هندی که برای مشارکت در همایش بین المللی رسانه به آستان مقدس حسینی مشرف شده بودند، در سفر به بغداد با شیخ مهدی الصمیدعی مفتی اهل سنت و جماعت عراق و دکتر حسن صهیل عضو شورای عالی مجمع فقهی عراق دیدار کردند.

شیخ الصمیدعی در این دیدار گفت: ما امروز از دیدار شما خوشوقت شدیم و این فرصت خوبی است تا از وحدت ملت عراق که از کشور خود دفاع می کند مطلع شوید.

وی افزود: برخی رسانه ها هستند که وضعیت عراق را به صورت نا به سامان جلوه می دهند و اخباری مخالف با آنچه در این کشور می گذرد بازتاب می دهند.

مفتی اهل سنت عراق تاکید کرد: برخی کشورها پشت پرده حوادث عراق هستند و می خواهند یکبار با فتنه انگیزی میان طایفه ها و اقشار مختلف عراق و بار دیگر با فرستادن داعش به داخل عراق، امنیت و استقرار این کشور را به هم بزنند و اوضاعی نا به سامان و بحرانی از عراق به نمایش بگذارند، اما با وحدت تمام قومیت ها و طایفه های ملت عراق، توطئه ها و برنامه های دشمنان به شکست انجامید و ناکام ماند.

دکتر حسن صهیل با اشاره به اینکه سازمان موسوم به حکومت اسلامی (داعش)، هیچ ارتباط و وجه اشتراکی با اسلام ندارد و اسلام از آن بریء است، گفت: هدف داعش ویرانی عراق، غارت منابع آن و فتنه انگیزی در بین ملت عراق است.

این هیئت از حضور در این کشور و آشنایی با حقیقت اوضاع عراق ابراز خرسندی کرد و بعد از این دیدار به زیارت آستان مقدس کاظمین (علیهما السلام) مشرف شده و سپس از کلیسای "مریم العذراء" بازدید کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8