شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | Sep 26, 2020
کمک آستان مقدس حسینی

حوزه/ آستان مقدس حسینی با توجه به توصیات حضرت آیت الله سیستانی یک کاروان بزرگ از کمک های بشر دوستانه برای آوارگان شهر موصل عراق فرستاد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» آستان مقدس حسینی با توجه به توصیات حضرت آیت الله سیستانی یک کاروان بزرگ از کمک های بشر دوستانه برای آوارگان شهر موصل عراق فرستاد.

موصل دومین شهر عراق است که شاهد موج گسترده آوارگی و پناهندگی است و این مسئله بعد از آغاز عملیات آزادی سازی شرق این شهر،به اوج خود رسیده است.

شیخ فاهم الابراهیمی یکی از مسئولین آستان مقدس حسینی گفت: آستان مقدس کاروانی بزرگ مشتمل بر صد تن مواد غذایی و بیمارستان صحرایی برای امداد رسانی به آورگان به شهر موصل خواهد فرستاد.

وی افزود: این کاروان در اردوگاه آورگان مستقر خواهد شد و به آنان خدمات پزشکی ارائه می دهد و کار پخت و توزیع غذا را در میان آورگان به عهده خواهد داشت.

الابراهیمی گفت: ارسال کاروان در پاسخ به درخواست حضرت آیت الله سیستانی که تمامی شهروندان را به مشارکت در یاری رسانی به آورگان توصیه کرد، انجام می گیرد.

حضرت آیت الله سیستانی از طریق نماینده خود شیخ عبد المهدی الکربلایی در خطبه های جمعه به یاری آوارگان دعوت کرده بودند و آن را از بهترین اعمال در نزدیکی به خداوند متعال دانستند.

در همین رابطه وزارت مهاجرت عراق از آواره شدن حدود صد تن از ساکنان شرق موصل از زمان آغاز عملیات آزادی سازی این منطقه خبرداد. در حملات اخیر نیروهای مشترک عراق توانست آخرین راه خارج موصل را ببندند و ستیزه جویان گروهک تروریستی داعش را محاصره کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8