یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
پیشنهاد ساخت مسجدی با ۳۰۰ نمازگزار در آلبرتا تایید نشد

حوزه/ جامعه اسلامی منطقه ای از آلبرتای کانادا که می خواستند برای بیش از ۳۰۰ عضو مسجد جدیدی بنا کنند، با بهانه تراشی های شورای شهر این منطقه موفق به دریافت مجوز ساخت و ساز نشدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از thestar، یک گروه اسلامی در آلبرتای کانادا که بیش از 300 عضو دارد، موفق به دریافت مجوز ساخت مسجد از سوی شورای شهر نشد.

طرح پیشنهادی مسلمانان برای ساخت یک مرکز اسلامی جدید برای تعداد زیاد خانواده های مسلمان منطقه با مخالفت شورای شهر مواجه شد. این طرح از سال 2013 تاکنون در دست بررسی بوده است.

عبدالرحمن مدیر شورای اسلامی می گوید: شورای شهر فهرست بلند بالایی از هفت خانی که باید از آن ها رد می شدیم به ما ارائه دادند. فهرستی متشکل از طرح ترافیک، مدیریت آبی و تاثیر محیط زیستی. و ما در طول این سال ها تلاش داشتیم به خواسته های آن ها عمل کنیم.

رحمان افزود: به درخواست شورای شهر در سال 2016 یک نظرسنجی از همسایگان با فاصله 1 کیلومتری انجام دادیم و انتقادها و در عین حال موافقیت عده زیادی را دریافت کردیم. در سال 2018 شورا با ارسال ایمیلی به اطلاع ما رساند که باید تا 2 کیلومتر را مورد بررسی قرار دهیم. به ما فرصتی ندادند تا به مشکلات همسایگان رسیدگی کنیم و آن ها را برطرف کنیم.

رحمان در ادامه گفت: با این وجود ما تلاش خودمان را کردیم و واقعا در شگفتم که چرا پیشنهاد ساخت مسجد رد شد.

 

فوزیه علوی که تمام عمرش را همراه با اعضای خانواده اش در این شهر زندگی کرده می گوید که هیچ وقت مکانی برای عبادت او و دیگر مسلمانان در این منطقه از کانادا وجود نداشته است.

وی می گوید: مسجدی در منطقه شمالی راچلندز وجود دارد اما برای رسیدن به آنجا نزدیک به 1 ساعت با اتومبیل فاصله وجود دارد و با برنامه پردغدغه زندگی امروز رفتن به مسجد به معضل بزرگی تبدیل شده است. به علاوه این مسجد بسیار کوچک است و برای اعضای همان منطقه ساخته شده است.

مقامات شورای شهر مدعی شدند که شکایات همسایگان مانع تایید پیشنهاد ساخت مسجد شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =