سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | Jan 19, 2021
طرح مسجد برای سالمندان در سیدنی با اسلام هراسی روبرو شد

حوزه/ در حالی که مسلمانان در سیدنی از کمبود اماکن عبادی رنج می برند، طرح پیشنهادی ساخت مسجد برای سالمندان با موج جدیدی از اسلام هراسی آنلاین روبرو شده است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از brisbanetimes، اعضای جامعه اسلامی محلی در کارلتون درسیدنی استرالیا که ساخت مسجد جدیدی را به عنوان محل عبادت سالمندان پیشنهاد داده اند، با موج جدیدی از اسلام هراسی از سوی ساکنین محلی روبرو شده اند.

بانیان این طرح محمد قصا، علی میهی، یاسر ناصر و دکتر محمد ویودا می گویند که طومار آنلاینی که علیه مسجدسازی منتشر شده مردم را به امضاء کردن جلب می کند ادعاهای توخالی داشته و «کاملا اهانت آمیز» محسوب می شود.

این درخواست نامه آنلاین تغییرکاربری یک خانه سالمندان سابقه به مسجد را زیر سئوال برده و مدعی شده که مسجد «با خیابان مذکور مطابقت نخواهد داشت!»

اسلام هراسان همچنین در نوشته هایی اسلام هراسانه مدعی شده اند که وجود مسجد در خیابان «زندگی مسالمت آمیز، شیوه زندگی و امنیت فرزندان آنان را به خطر می اندازد»   

ناصر که یکی از اعضای جامعه اسلامی می گوید: این مسجد برای فراهم سازی یک مکان عبادی دردسترس برای افراد سالمند جامعه اسلامی طراحی شده که برخی از آنان در دهه ۱۹۵۰ در این منطبه زندگی می کرده اند.

ناصر گفت این منطقه قبلاً دارای چندین کلیسا و کنیسه بود. ولی هیچ وقت مسجدی برای سالمندان نبوده است.

ناصرافزود: ما در کشوری زندگی می کنیم که قانون به ما آزادی مذهب می دهد.

 یک برنامه توسعه که توسط جامعه اسلامی به شورای شهری ارائه شده است ، پیشنهاد داده که خانه سالمندان پیشین در کارلتون را به مسجدی با نمازخانه و اتاق های جداگانه برای زنان و مردان بازسازی کند.

این مسجد ظرفیتی برای ۲۰ نفر برخوردار بوده و حداکثر ۱۲۰ نفر در زمان های شلوغ از جمله عصر جمعه و ماه رمضان در آن فعالیت خواهند داشت. یک خانه مجاور نیز برای تهیه پارکینگ اتومبیل ها تخریب شده و این مسجد قرار است بین ساعات ۵:۳۰ صبح تا ۱۰ غروب، در هفت روز هفته فعالیت داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8