شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ |۱۰ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 4, 2020
بازماندگان: تیرانداز مسجد کبک از جنایاتش علیه نمازگزاران پشیمان نیست

حوزه/تیرانداز مسجد کبک در کانادا که در حمله مسلحانه به نمازگزاران، ۶ تن را به قتل رسانده و عده زیادی را مجروح کرده بود، ماه ها پس از دستگیری اعتراف کرده که نه تنها از اقدام خود پشیمان نیست، بلکه تنها ناراحت است که نتوانسته عده بیشتری را به قتل برساند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از cbc، الکساندر بیسونت، تیرانداز افراط گرایی که در ژانویه 2017 به مسجد کبک در کانادا حمله کرده و به سوی نمازگزاران آتش گشود، گفته که نه تنها از این اقدام خود پشیمان نیست بلکه تنها ناراحت است که چرا نتوانسته مسلمانان بیشتری را به قتل برساند.

گزارش ها حاکی است بیسونت این  گفته را در سپتامبر 2017، هشت ماه پس از اینکه هنگام نماز عصر به داخل مسجد یورش برده و 6 مسلمان را کشته و ده ها تن دیگر را زخمی کرد به زبان آورد. این گزارش همراه با دیگر شواهد در پرونده وی ثبت شده است.

در دیگر شواهد پرونده نشان  داده شد که وی ساعت ها پیش از جنایت 12 مرتبه به سایت و فیس بوک مرکز فرهنگی اسلامی کبک وارد شده و کاملا به صورت برنامه ریزی شده به مسجد حمله کرده است. وی همچنین از زمان دبیرستان قاتل های توده ای را تحسین می کرده است.

 این درحالی است که دادستان های کانادایی حاضر نشدند این فرد را به جرم تروریستی محکوم کرده و 6 قتل درجه یک و 6 تلاش برای قتل درجه 1 از جمله اتهامات هستند

در این میان بازماندگان این حادثه مرگبار نیز معتقدند او از جنایتش پشیمان نیست و مستحق اشد مجازات می باشد.

ایمان دربانی که در پی تیراندازی مجروح شده و اکنون قدرت استفاده از پاهایش را از دست داده می گوید: او تمام جامعه را به وحشت انداخته است. آیا این آشکارا ثابت نمی کند که او یک حمله تروریستی انجام داده است؟

نمازگزاری که 7 گلوله به کمرش شلیک شد

نمازگزار 41 ساله که پس از شلیک 7 گلوله به کمرش فلج شده می گوید: من دیگر نمی توانم با این وضعیت به روستایمان در تونس برگردم.

گفتنی است یکی از 48 گلوله ای که این فرد تیراندازی کرده در ستون فقرات او گیر کرده و هنوز به جای خود باقی است، وی می گوید: وقتی آن روز صدای تیراندازی را شنیدم برگشتم و بیسونت را دیدم. او حرفه ای عمل می کرد و مصمم بود همه ما را بکشد. اگر نیمه اسلحه اتوماتیکی که آورده بود سر به زنگاه از کار نمی افتاد، عده بیشتری به قتل می رسیدند.

ایمان درباره بیانیه ای که این قاتل مسلمانان درباره پشیمانی از جنایاتش قرائت کرده گفت: من حتی برای یک لحظه باور نکردم که از کارش پشیمان شده باشد! او می خواهد با گفتن اینکه از اعمالش پشیمان شده احساسات مردم را تحریک کند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =