شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 19, 2021
جمعیت الوفاق بحرین

حوزه/ جمعیت وفاق اسلامی بحرین در بیانیه خود تصریح کرد: بازداشت غیر قانونی شهروندان یکی از ابزارهای رژیم آل خلیفه علیه انقلابیون است که با خشونت همراه است و از سال ۲۰۱۱ تا کنون ادامه دارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین اعلام کرد: از آغاز سال 2018 میلادی 174 مورد بازداشت غیر قانونی و ربودن شهروندان توسط ماموران امنیتی را رصد کرده است.

ربودن شهروندان یکی از ابزارهای رژیم آل خلیفه علیه انقلابیون است

جمعیت وفاق بحرین در بیانیه خود به مناسبت روز جهانی قربانیان بازداشت غیر قانونی و ربوده شدن تصریح کرد: بودن شهروندان یکی از ابزارهایی است که رژیم آل خلیفه علیه انقلابیون بحرینی استفاده می کند و این ابزار با بازداشت های خشونت بار همراه است که از سال ۲۰۱۱ تا کنون متوقف نشده است.

الوفاق ادامه داد: رژیم بحرین اقدام به ایجاد وحشت، ترس، نگرانی و مجازات جمعی ربوده شدگان و خانواده آنها می کند و این کار را از طریق ربودن شهروندان و عدم اطلاع رسانی در خصوص مکان بازادشت و پنهان کردن آنها انجام می دهد و بازداشت شدگان را با هدف گرفتن اعتراف و زیر پا گذاشتن کرامت آنان در معرض بدترین نوع شکنجه ها قرار می دهد و به شکل بسیار بد با آنان رفتار می کند.

قوانین بین المللی این جنایت را "جنایت علیه بشریت" می دانند

در این بیانیه آمده است: قوانین بین المللی این جنایت را "جنایت علیه بشریت" می دانند که با همدستی دستگاه های امنیتی و دستگاه قضا انجام می گیرد و دستگاه قضا از تعدادی از قانون های داخلی مثل قانون حمایت از جامعه در برابر اعمال تروریستی و قانون دادگاه نظامی برای توجیه تجاوزهای خطرناک خود سوء استفاده می کند.

جمعیت الوفاق اشاره کرد: در اکثر موارد، قربانی به شکل غیر قانونی بازداشت و سپس در خلال بازجویی مورد شکنجه قرار می گیرد و سرنوشت و مکان بازداشت وی نیز از خانواده اش مخفی می ماند تا حلقه های مرگ تدریجی در زندان کامل شود.

مستنداتی داریم که در آن به سن ربوده شدگان و مناطق و شیوه ربایش آنان پرداخته شده

این جمعیت با اشاره به اینکه مستنداتی تهیه شده که در آن به سن ربوده شدگان و مناطق و شیوه ربایش آنان پرداخته شده، افزود: امکان این که این لیست در اختیار کسانی که می خواهند در این خصوص تحقیق جدّی کرده و اقدامات قانونی مناسب را اتخاذ کنند قرار گیرد، فراهم است.

برای تحقیق در خصوص سرنوشت بازداشت شدگان، کمیته مستقل تشکیل شود

جمعیت وفاق اسلامی برای تحقیق در خصوص سرنوشت صدها نفر از بازداشت شدگان و گم شدگان و معرفی مسئولین آن به دادگاه، خواستار تشکیل کمیته مستقل شد و از جامعه بین الملل خواست که سکوت خود را در برابر جنایت ها و تجاوز هایی که در بحرین انجام می گیرد، بشکند و خود را از زیر فشار ها خارج کند.

 اطلاعات متعدد اشاره دارند که بازداشت شدگان سیاسی بیش از 4700 نفر است و علمیات بازداشت ادامه دار و بدون توقف است و مقامات رژیم آل خلیفه بعد از جلوگیری از تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز، ممنوعیت سخنرانی سیاسی و رسانه ای و تمامی اقدامات مخالف حقوق بشر به مجازات بازداشت شدگان و محکوم شدگان سیاسی پناه آورده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8