شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
رونمایی از کتاب بلاهویة

حوزه/ خانم اسراء الفاس در مراسم رونمایی از کتاب بلا هویة گفت: این کتاب سندی است که ماجرای ۴۲۰ شهروند بحرینی محروم از شناسنامه وطن خود را روایت می کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، خانم اسراء الفاس از اهالی رسانه بحرین در مراسم رونمایی از کتاب "بلا هویة" اثر علی الدیری نویسنده بحرینی، گفت: این کتاب سندی است که ماجرای 420 شهروند بحرینی محروم از شناسنامه وطن خود را روایت می کند.

وی افزود: این کتاب پاسخی برای پرسش های کودکانی در بحرین است که می خواهند بدانند چرا پدرانشان شناسنامه ندارند و چرا برادرانشان اعدام می شوند و اکنون این کتاب سندی است که دیری در آن داستان بیش از 420 شهروند بحرینی را روایت می کند که همگی سلب تابعیت شده اند، اما همچنان بحرینی اصیل هستند.

خانم الفاس تاکید کرد: دیری در این کتاب با شیوه جدید و در هفت فصل نشان می دهد چگونه شهروندان بحرینی سلب تابعیت شده زیربار سلب تابعیت خویش نمی روند و همچنان خود را بحرینی اصیل می دانند و در این زمینه به ریشه های تاریخی بحران بحرین از سال 2011 نیز اشاره می کنند خلاصه داستان 420 شهروند سلب تابعیت شده را نیز بیان می کند.

الفاس گفت: نویسنده توانسته در این کتاب روایتگر زندگی کودکانی باشد که به دلایل مختلف از داشتن شناسنامه وطن خود محروم هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =