جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
کارمندان اوقاف اسلامی مسجدالاقصی

حوزه/ صبح امروز سه شنبه نیروهای اشغالگر صهیونیست دو نفر از کارمندان بازسازی مسجدالاقصی را در داخل قبة الصخره بازداشت کرده و کارت های ورودی تعدادی دیگر از کارمندان اوقاف اسلامی در مسجدالاقصی را توقیف کردند و مانع فعالیت آنها در مسجدالاقصی شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه صبح امروز سه شنبه نیروهای اشغالگر صهیونیست دو نفر از کارمندان بازسازی مسجدالاقصی را در داخل قبة الصخره بازداشت کرده و کارت های ورودی تعدادی دیگر از کارمندان اوقاف اسلامی در مسجدالاقصی را توقیف کردند و مانع فعالیت آنها در مسجدالاقصی شدند.

فراس الدبس مسئول رسانه ای اوقاف فلسطین در این زمینه گفت: نیروها یاشغالگر تعدادی از کارمندان ما در محل پشت بام مسجد قبة الصخرة در مسجدالاقصی بازداشت کرده اند.

وی افزود: ده نفز ار افسران اشغالگر ورودی اصلی مسجد الصخرة را محاصره کرده و مانع ورد اعضای کمیته بازسازی اوقاف اسلامی و انتقال لوازم مورد نیازبازسازی به مسجد شدند و درگیری های لفظی نیز میان آنها و نیروهای اشغالگر رخ داد که در این میان دو نفر از کارمندان کمیته بازسازی بازداشت شده و کارت ورود به مسجد دیگران نیز توقیف شد.

از سوی دیگر نیروهای اشغالگر امروز محمد الحموری از جوانان شهر قدس را که در مسجدالاقصی مشغول خواندن نماز بود، به زور بازداشت کرده و دو جوان دیگر را نیز در نزدیک مصلای مروانی در مسجد بازداشت کردند.

امروز سه شنبه همچنین تعدادی از شهرک نشینان یهودی با ورود به مسجدالاقصی به هتک حرمت این مکان مقدس اسلامی پرداخته و مراسم رقص تلمودی در این مکان مقدس به جا آوردند و این در حالی بود که از حمایت شدید نیروهای امنیتی صهیونیست نیز بهره مند بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =