پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ |۲۶ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 5, 2021
حجت الاسلامن خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش

حوزه/ حجت الاسلام خانی پور، امام حسین(ع) را قهرمان میدان عدالت دانست و گفت: ایشان وقتی دیدند که حکومت حاکم بر امت اسلام راه کج می رود امام حسین(ع) در این راستا یک حرکت اسلامی را در جهت ماندگاری دین جدش رسول الله (ص) دنبال کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از رشت، حجت الاسلام حسین خانی پور، در رابطه با قیام عاشورایی اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: این جریان تاریخی بیش از آنکه فکر کنیم در زندگی همه ما تأثیر گذاشته است و اثر حرکات استکبار ستیزی در جهان اسلام تحت تأثیر این حرکت بزرگ امام حسین(ع) بوده است.

وی با بیان اینکه عدم بیعت اجباری با یزید به شهادت امام حسین(ع) ختم شد، افزود: قیام عاشورا را برخی ها برای اصلاحات اجتماعی می دانند و طاها حسین مصری چنین نظری داشته است.

امام جمعه اهل تسنن تالش با تأکید بر اینکه  امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مهمترین ابعاد قیام امام حسین(ع) است، اضافه کرد: علما و نظرات بزرگان در تاریخ در این راستا است و صفحات تاریخ شاهدی بر این گفته است.

حجت الاسلام خانی پور با اشاره به اینکه امام حسین(ع) قهرمان میدان عدالت است، افزود: ایشان وقتی دیدند که حکومت حاکم بر امت اسلام راه کج می رود امام حسین(ع) در این راستا یک حرکت اسلامی را در جهت ماندگاری دین جدش رسول الله (ص) دنبال کردند.

امام جمعه اهل تسنن تالش با بیان اینکه لعنت خدا و رسول الله(ص) و اصحاب پیامبر اسلام(ص) و همه بزرگان و اولیاءالله بر یزید و اصحاب او باد، تصریح کرد: قیام عاشورا در این راستا جهت مقابله با ظلم و حکومت ظالم شکل گرفت و با اینکه اندک یارانی همراهشان بودند حاضر به بیعت نشد.

حجت الاسلام خانی پور با اشاره به اینکه جهان بشریت با این درس قیام عاشورا مواجه شده، اظهار کرد: حتی اگر انسان جانش را در راه مبارزه با استکبار عالم جهت آزادی و زیر بار زور نرفتن از دست بدهد کار بزرگی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8