پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | Jul 16, 2020
خطبای جمعه لبنان

حوزه/ خطبای جمعه لبنان در خطبه نماز جمعه تجاوز های آمریکا علیه ملت ایران تحت عنوان تحریم را محکوم کرده و گفتند: آمریکا هرگز نخواهد توانست ملت ایران را به زانو در آورد و تنها منطقه را به سمت انفجار می کشاند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، خطبای جمعه لبنان در خطبه نماز جمعه تجاوز های آمریکا علیه ملت ایران تحت عنوان تحریم را محکوم کرده و گفتند: آمریکا هرگز نخواهد توانست ملت ایران را به زانو در آورد و تنها منطقه را به سمت انفجار می کشاند.

 

سید فضل الله: از کشور های عربی می خواهیم نسبت به محاصره غزه مسئولیت پذیر باشند

سید علی فضل الله امام جمعه بیروت در خطبه نماز جمعه گفت: چند روز رژیم صهیونیستی ده ها ساختمان و اماکن مدنی را در غزه مورد هدف بمباران قرار داد و ده ها نفر را شهید و زخمی کرد و این پیام را داد که آماده است در سایه سکوت مرگبار عربی و بین المللی عملیات ویرانگرانه صورت دهد.

وی افزود: ما ضمن اینکه از پایداری و مقاومت ملت فلسطین قدردانی می کنیم، از کشور های عربی می خواهیم به مسئولیت بزرگ خود در قبال محاصره و ویرانی غزه و سرکوب ملت فلسطین در داخل کرانه باختری عمل کنند.

سید فضل الله با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی مایل است که بین ایران و آمریکا جنگ برپا شود و این بازتاب تحریک روزافزون این رژیم است، گفت:این جنگ در نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح جهان پیامد های فاجعه باری دارد.

 

شیخ قبلان: آنچه در منطقه جریان دارد مؤکد تلاش آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید است

شیخ احمد قبلان مفتی جعفری لبنان در خطبه نماز جمعه گفت: آنچه در منطقه جریان دارد مؤکد این است که آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید تلاش می کند و این کار را با براساس قاعده "ایجاد دشمنی و درگیری میان اعراب و ایران" و با هدف کشتار مردم منطقه و غارت منابع و ثروت های آن، انحراف آن ها از مسائل امت و در رأس آن فلسطین و جنگ تروریستی علیه غزه انجام می دهد.

وی اشاره کرد: برخی کشور های عربی به دنبال عادی سازی روابط با رژیم قاتل و غاصب اسرائیل هستند و ایران، رهبری و ملت صبور و حامی فلسطین را خطر بزرگ و دشمن اصلی خود می شمارند.

شیخ قبلان تاکید کرد: دشمن واقعی اسرائیل است نه ایران و راهبرد صحیح آزادی فلسطین می باشند نه ویرانی کشور های عربی.

 

شیخ یاسین: آمریکا هرگز نخواهد توانست ملت ایران را به زانو در آورد

شیخ علی یاسین رئیس انجمن علمای صور در خطبه نماز جمعه مومنین روزه دار را به بازگشت به سوی خداوند و همکاری با یکدیگر برای مقابله با فقر، محرومیت و فساد با التزام به رسالت های آسمانی دعوت کرد.

وی تجاوز های آمریکا علیه ملت ایران تحت عنوان تحریم را محکوم کرد و گفت: آمریکا هرگز نخواهد توانست ملت ایران را به زانو در آورد و تنها منطقه را به سمت انفجار می کشاند.

شیخ یاسین در پایان به ملت فلسطین و وحدت و مقاومت آن در مقابله با تجاوز های اسرائیل درود فرستاد.

 

شیخ حبلی: آمریکا و هم پیمانان آن نمی توانند علیه ایران و محور مقاومت وارد جنگ شوند

شیخ صهیب حبلی روحانی اهل سنت لبنان در خطبه نماز جمعه به پایداری مردم غزه درود فرستاد و گفت: عملیات نظامی جناح های مقاومت علیه اسرائیل ثابت کرد که مقاومت از قدرت بازدارنده دشمن برخوردار است.

وی در بخش دیگر خطبه اشاره کرد: تهدید های آمریکا و تشدید نظامی در منطقه علیه ایران به معنی فرار رو به جلو است و این در حالی است که آمریکا و هم پیمانان آن نمی توانند علیه ایران و محور مقاومت وارد جنگ شوند، چرا که این محور توانستند پروژه تروریستی در سوریه و منطقه را شکست دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8