سه‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ | Jul 7, 2020
عراق

حوزه/ شخصیت ها و احزاب اسلامی و سیاسی لبنان حمله آمریکا را محکوم و بر ضرورت پیروی ملت عراق از آیت الله سیستانی تأکید کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، شخصیت ها و احزاب اسلامی و سیاسی لبنان در واکنش به حمله آمریکا به پایگاه های بسیج مردمی عراق، آن را محکوم و بر ضرورت پیروی ملت عراق از آیت الله سیستانی تأکید کردند.

آیت الله قبلان: اقدام آمریکا در راستای انتقام جویی از دستاورد های محور مقاومت انجام گرفت

آیت الله عبد الامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در پیامی حملات آمریکا به پایگاه های بسیج مردمی را به شدت محکوم کرد و گفت: این حمله به معنی نقض حاکمیت عراق و سوریه و حمایت از گروهک های تکفیری است.

وی با بیان اینکه آمریکا به عنوان اشغالگر عراق مسئول پیامد های این تجاوز است، افزود: این اقدام آمریکا در راستای انتقام جویی از دستاورد های محور مقاومت در مبارزه با تروریسم صهیونیستی و تکفیری در سوریه، عراق و لبنان و ناکام گذاشتن تجاوز اسرائیل به غزه است.

آیت الله قبلان این فاجعه را به ملت عراق، فرماندهی بسیج مردمی و خانواده های شهدا تسلیت گفت و از خداوند برای شهدا طلب رحمت و برای مجروحان طلب شفای عاجل کرد.

جنبش امل: این حمله نشانگر حمایت آمریکا از فتنه و آشوب است

دفتر سیاسی جنبش امل در بیانیه خود گفت: بعد از اینکه مزدوران در ضربه زدن به وحدت و دولت عراق شکست خوردند و عراقی ها تروریسم را نابود کردند و توطئه ها یکی پس از دیگری به شکست انجامید، آمریکا به صورت مستقیم وارد عمل شده و حاکمیت عراق را نقض کرده است که این نشان می دهد، آمریکا در پشت پرده پروژه های فتنه و آشوب و سرنگونی کشور ها و جوامع عربی و اسلامی است.

جنبش امل افزود: محکوم و تقبیح کردن در این لحظه فایده ای ندارد و عراق باید وحدت خود را حفظ کرده و پشت سر حضرت آیت الله سیستانی حرکت کنند و فرصت را از دست دشمنان که کمین عراق هستند، بگیرند.

هیئت علمای بیروت: این اقدام تروریستی در جهت تضعیف محور مقاومت است

هیئت علمای بیروت در بیانیه ای اشاره کرد: آمریکا با حمله به پایگاه های بسیج مردمی عراق می خواست به همگی اعلام کند که در این کشور حضور دارد و سخن آخر را در عراق می گوید و آمادگی مقابله با محور مقاومت را دارد.

هیئت علمای بیروت ضمن محکوم کردن این حمله، آن را اقدام تروریستی در جهت تضعیف محور مقاومت دانست و گفت: آمریکا از طریق این حمله می خواست منافع مشترک خود را با رژیم صهیونیستی تأمین کند و نگرانی رژیم اسرائیل را در خصوص قدرت گرفتن محور مقاومت بر طرف نماید.

هیئت علما، ملت عراق را به پایبندی به بیانات آیت الله سیستانی در خصوص اوضاع عراق دعوت کرد و از آنان خواست از بسیج مردمی به عنوان قدرتی که داعش را شکست داد، حمایت کنند.

حزب دموکراسی مردمی: محور مقاومت پیروز خواهد شد

حزب "دموکراسی مردمی" تجاوز جنایتکارانه آمریکا به پایگاه های بسیج مردمی و حزب الله عراق در استان الانبار را محکوم و با ملت عراق و گردان های مقاومت اعلام همبستگی کرد.

این حزب، تجاوز آمریکا را در نتیجه دستاورد های سوریه و عراق در جنگ علیه تروریسم تکفیری دانست و گفت: راه مقاومت که بر مزدوران تروریست آمریکا و اسرائیل پیروز شد، می تواند اشغالگران آمریکایی را بیرون رانده و از وحدت و حاکمیت عراق دفاع کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8