یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 7, 2021
​مسلمانان نیوزیلند خواستار اختصاص «روز ملی انعکاس» شدند

حوزه/ مسلمانان نیوزیلند ضمن شرکت در مراسم یادبود خاطره قربانیان حملات تروریستی در مساجد کرایست چرچ، خواستار اختصاص روز ملی انعکاس برای قربانیان و بازماندگان حملات شدند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، مسلمانان نیوزیلند  خواستار اختصاص «روز ملی انعکاس» برای یادبود خاطره قربانیان حملات تروریستی در مساجد کرایست چرچ شدند.

صدها تن از مردم شهر کرایست چرچ در نیوزیلند در یک سالن همایش های دبیرستان محلی تجمع یافته و مراسم یادبودی برای 4 تن از همسایگان شان که در حمله تروریستی 15 مارس در مسجد کشته شده بودند برگزار کردند.

مصطفی فاروغ سرپرست فدراسیون انجمن های اسلامی نیوزیلند در مراسم یادبود اعلام کرد که درخواست ایجاد یک روز ملی را دارد. وی همچنین خواستار ساخته شدن دو بنای یادبود در این راستا شد. یک بنای یادبود برای قربانیان و بنای یادبود دیگری برای بزرگداشت واکنش های همدردی عمومی در غم و اندوه و به هدف نزدیک سازی مردم به یکدیگر شد.

در این مراسم فرید احمد که همسرش حسنا احمد را در تیراندازی مسجد النور از دست داده گفت: به عقیده من این یک امتحان برای ما و برای مسلمانان بوده و یک امتحان برای دولت نیوزیلند و مردم نیوزیلند بوده است.

رشد عمر که فرزندش طارق عمر را از دست داده گفت که خانواده اش دلشان بی نهایت برای او تنگ است. وی گفت: از دست دادن او غم بسیار عمیقی بود.

گفتنی است هم اکنون 3 ماه از حملات تروریستی در دو مسجد کرایست چرچ می گذرد. در این حادثه هولناک یک مهاجم به دو مسجد النور و لینوود حمله کرده و منجر به کشته شدن 51 نفر و مجروح شدن 49 تن دیگر شده و هزاران تن را در غم فرو برد.

کرایست چرچ بزرگترین شهر در جزیره جنوبی نیوزیلند مسوب می شود و محل استقرار کنتربری است. این مکان 404 هزار و 500 سکنه دارد و پس از شهرهای اوکلند و ولینگتون پرجمعیت ترین شهر نیوزیلند محسوب شده و نزدیک به 5 هزار مسلمان و 60 مرکز اسلامی و مسجد دارد.

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8