سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 26, 2021
ضربه دیگری به مسلمانان نیوزیلند: بازی ویدئویی برگرفته از مهاجم مساجد

حوزه/ یک وبسایت سازنده بازی های ویدئویی در نیوزیلند، بازی جدیدی برگرفته از حملات تروریستی مساجد کرایست چرچ ساخته و مدعی شده که خریدارانی در سرتاسر جهان دارد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از newshub، یک بازی ویدئویی برگرفته از حملات تروریستی 15 مارس به مساجد کرایست چرچ در نیوزیلند که جان 51 نمازگزار را در نماز جمعه گرفت، ساخته شده و آزادانه در این کشور در دسترس قرار گرفته است.

شخصیت اصلی این بازی نامی مشابه نام مهاجم مسجد را دارد. این بازی که اشارات مستقیم به حملات هولناک مساجد را دارد، باعث نگرانی شدید در میان اعضای جامعه اسلامی شده است.

آنجوم رحمان ، از شورای زنان اسلامی  می گوید که این یک ضربه شدید دیگر به جامعه اسلامی نیوزیلند است که هنوز درحال عزاداری هستند.

وی گفت: این افراد از مرگ و رنج دیگران بهره برداری می کنند و کارشان استثمارگرانه و هولناک است.

رحمان می گوید: وظیفه هر کسی است که مطالب افراط گرایانه را چه در دنیای واقعی و چه در فضای مجازی گزارش دهد. مردم باید بدانند که چنین چیزهایی اشتباه است و آماده باشند که صدای شان را به گوش همه برسانند.

 وبسایت میزبان بازی هنگام خرید بازی بازدیدکنندگان را آگاه کرده و مدعی شده که در سرتاسر دنیا فروش داد. درحالی که رئیس اداره سانسور نیوزیلند از این ماجرا مطلع شده است، اما روند پیگیری پرونده آهسته پیش رفته و وی درگیر برخورد با حمله اخیر در آلمان است. این درحالی است که نیوزیلند حتی انتشار ویدئوهای مرتبط با این حمله را نیز ممنوع اعلام کرده بود، و چنین کاری می تواند عواقبی چون زندان در پی داشته باشد.

اما واکنش به یک بازی که در حاشیه اینترنت ایجاد شده است برای سانسورکنندگان ما مشکل ساز تر است زیرا مگر اینکه گزارش شود ، غافل می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8