دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 3, 2020
شیخ عیسی قاسم

حوزه/ شیخ عیسی قاسم گفت: همان خطری که باعث منع تجمع در حسینیه ها است، در همان حد و قوت در خصوص تجمع در مساجد و هر مکان تجمع دیگر که باعث انتقال بیماری گردد وجود و مصداقیت دارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه آیت الله شیخ عیسی قاسم با توجه به شیوع بیماری کرونا در بحرین بیانیه ای بدین شرح صادر کرد:

(همانگونه که مطلعید) حضرات علما و فضلای وطن عزیزمان بحرین به شهروندان توصیه نموده اند تا بنابر وطیفه شرعی در خصوص (جلوگیری) از شیوع بیماری کرونا در بین افراد و تجمعات احتیاط کرده و مراقبت بعمل آوردند و در این راستا از مومنان خواسته اند تا تمامی فعالیت های دینی و اجتماعی را متوقف نمایند.

همچنین در بیانیه صادره از سوی سه عالم بزرگ بحرین زمان مشخصی را برای این امر معین شده بود (بمدت دو هفته)، چرا که امید آن می رفت این بیماری از بین برود. اما هم اکنون (شاهدیم) خطر رو به افزایش است و یا کاهشی نیافته است، بنابراین توقف فعالیت های مذکور تا زمان رفع خطر برای حفظ جان افراد باید ادامه یابد، جایز نیست که جان افراد -جز در مواردی منطبق با امر و اجازه واضح شرعی- بذل و قربانی گردند.

نظر مومنان را به این نکته جلب می نماییم که همان خطری که باعث منع تجمع در حسینیه ها است، در همان حد و قوت در خصوص تجمع در مساجد و هر مکان تجمع دیگر -چه تجمعات بانوان، چه تجمعات مردانه، چه خانوادگی و چه عمومی- که باعث انتقال بیماری گردد وجود و مصداقیت دارد.

همانگونه که علما تاکید کرده اند، باید به هر آنچه که طبق توصیه متخصصان امر باعث منع انتشار این بیماری میگردد عمل شود. همچنین پیروی از توصیه های پزشکی (سلامت) صادره از سوی طرفهای متخصص و مطلع که مورد وثوق و اعتماد در زمینه خود بیماری اند ضروری است.

همچنین بر همه موارد مذکور باید توسل به درگاه الهی را افزود، تضرع در درگاه خداوند را افزایش داد و دعاهای نقل شده از اهل بیت ع در خصوص این شرایط و وضعیت ها را قرائت نمود.

خداوندا بندگانت در اختیار و تحت اراده تو هستند، از تو می خواهیم که بر ما رأفت  نمایی و با ما بر اساس عفو و گذشتت رفتار نمایی و نه بر اساس عدالتت (عدالتی که استحقاق اعمال ما است و نه عفو تو).

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

احمد عیسی قاسم

۱۱ مارس ۲۰۲۰

۲۱ اسفند ۱۳۹۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8