یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ |۴ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 29, 2020
نجف اشرف

حوزه/ دیوان وقف شیعه عراق مساجد و حسینیه های وابسته به دیوان وقف را تعطیل و برای حفظ سلامت جامعه، فعالیت های دینی و فرهنگی آن ها را متوقف کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، وزارت بهداشت عراق از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر کشور خبر داد و از تأثیر مراسم شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) در شیوع این ویروس ابراز نگرانی کرد و همچنین دیوان وقف شیعه مساجد و حسینیه های وابسته به دیوان وقف را تعطیل و برای حفظ سلامت جامعه، فعالیت های دینی و فرهنگی آن را متوقف کرد.

حازم الجمیلی سخنگوی وزارت بهداشت گفت: این وزارت  ۱۳۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشور از جمله اقلیم کردستان به ثبت رسانده است.

وی افزود: دو مورد جدید در بغداد، یک مورد در شهر الطب، یک مورد در شهر الدیوانیه، دو مورد در نجف اشرف به ویروس کرونا مبتلا شده و یک نفر فوت کرد.

جعفر صادق علاوی وزیر بهداشت عراق گفت: شمار مبتلایان عراق به ویروس کرونا در میان کشور های همسایه از همه کمتر است و این به خاطر اقداماتی است که صورت دادیم و اگر التزام به دستور العمل ها و توصیه های پزشکی ادامه داشته باشد، می توانیم کرونا را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه اگر مراسم شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) برگزار شود، کنترل ویروس از دستمان خارج می شود، گفت: مرجعیت دینی و روحانیت در خصوص توقف نماز جماعت و جمعه و تجمعات دینی با ما همکاری کردند.

دیوان وقف شیعه عراق مساجد و حسینیه ها را تعطیل کرد

دیوان وقف شیعه عراق نیز امروز تصمیم گرفت که برای حفظ سلامت و بهداشت اجتماعی تمامی مساجد و حسینیه های وابسته به این دیوان را تعطیل و فعالیت های دینی یا فرهنگی آن را توقف کند.

در بیانیه دیوان وقف شیعه آمده: دیوان وقف شیعه با توجه به شرایط استثنایی بهداشتی که جهان و عراق در آن به سر می برد و با شیوع ویروس های خطرناک و برای التزام به توصیه ها و دستور العمل های صادره از ستاد ملّی مقابله با بحران و متخصصان، تصمیم به بستن مساجد و حسینه ها و توقف فعالیت های آن گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =