شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ | Jul 4, 2020
اهدای کمک های مساجد پرستون به کارکنان درمانی

حوزه/ سه مرکز اسلامی با نام های «موسسه مدینه»، «مسجد الرضا» و «مسجدالاقصی» در شهر پرستون در انگلستان، به جمع آوری کمک های مردمی برای کارکنان بیمارستانی و سازمان سلامت همگانی کرده اقدام کرده اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از ۵pillarsuk، درحالی که شیوع بیماری ویروسی بسیاری از کارکنان بیمارستانی را با کمبود وسایل از جمله ماسک و پوشاک بهداشتی بیمارستانی مواجه ساخته است، برخی از مساجد پرستون، شهری در شمال غربی انگلستان، به تهیه و ارائه لوازم ضروری برای کمک رسانی به کارمندان بیمارستانی و سازمان سلامت همگانی اقدام کرده اند.

موسسه مدینه، مسجدالرضا، و مسجد الاقصی اعلام کرده اند تا آنجایی که در توان داشته باشند منابع ضروری را برای کارکنان بیمارستانی ارسال خواهند کرد.

آن ها همچنین از نمازگزاران و اعضای جامعه اسلامی خواسته اند که در این شرایط دشوار کمک هایی از جمله لوازم بهداشتی، خوش بو کننده، دستمال کاغذی، وعده های غذایی و نوشیدنی ها، تنقلات و شیرینی جات را برای کارکنان بیمارستانی ارسال کنند.

این مساجد همچنین از مردم خواسته اند کمک هایشان را برای کسانی که مجبور شده اند خودشان را در خانه ها قرنطینه کنند ارسال نمایند.

سخنگوی مؤسسه مدینه در این باره گفت:  در این لحظه تمام کشور ما به فکر کارمندان بیمارستانی است. ما می خواستیم به این شکل وظیفه خود را انجام دهیم، بنابراین پیام هایی را از طریق رسانه های اجتماعی برای اعضای مساجد و جامعه خود ارسال کردیم.

وی گفت: ما قصد داریم تا جایی که می توانیم در هفته ها و ماه های آینده به پشتیبانی از این کارکنان ادامه دهیم.  

گفته می شود با آغاز بحران ویروس کرونا در بریتانیا بسیاری از کارکنان بیمارستانی به دلیل دیر رسیدن به فروشگاه ها برای خرید مواد غذایی و بهداشتی مورد نیاز با قفسه های خالی مغازه ها مواجه شده اند، این درحالی است که هم اکنون بسیاری از سوپرمارکت ها وقت های مشخصی را برای خرید کارکنان مراکز درمانی اختصاص داده‌اند تا اطمینان حاصل شود که نیاز این افراد تامین می شود.  

سخنگوی مسجد الاقصی هم گفت:  ما در حال حاضر در گرفتن کمک های مالی و مادی برای افراد آسیب پذیر و سالمند در جامعه خود درگیر هستیم. با این حال در این لحظه کل کشور به فکر کارکنان مراکز درمانی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8