یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
کد خبر: 900274
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
حجت الاسلام صغیرا

حوزه/ استاد حوزه با بیان روایات و احادیثی پیرامون اجر صبر بر بداخلاقی همسر، گفت: بنا بر روایتی از رسول خدا(ص) مردی که بر بداخلاقی همسر خود صبر کند خداوند اجر شاکرین را به او می دهد، لذا اگر می خواهیم وارد بهشت شویم باید از همین جا در آن را به روی خود باز کنیم.

حجت الاسلام علی صغیرا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اصفهان، در راستای سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی در ماه مبارک رمضان، با اشاره به آیه ۲۱ سوره روم و آیین همسرداری در نظام اخلاقی و سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: وقتی که زن و شوهری با یکدیگر ازدواج می کنند خداوند مودت و رحمت را به عنوان دو هدیه به آنها می دهد و زمانی که بین زن و شوهر مشکلی پیش می آید باید این مودت و رحمت را با ابراز محبت و توجه بیشتر در بین خود افزایش دهند.

وی افزود: زوجین با یکدیگر یا تطابق شخصیتی و یا تفاهم دارند و اگر تفاهم نبود باید با هم به توافق برسند، یعنی با هم صحبت کنند، چرا که باید در خانواده بین زن و شوهر گفت و گو وجود داشته باشد و این مسئله بسیار مهم است.

حجت الاسلام صغیرا با تاکید بر لزوم و اهمیت گفت و گو در بین زوجین، تصریح کرد: وقتی زن و شوهر گفت و گو می کنند از نیازها و احساسات یکدیگر آگاه می شوند، اما وقتی صحبت نکنند و یا قهر نمایند رحمت خدا هم نسبت به آنها کم شده و یا ازبین برود، لذا اگر تطابق و یا تفاهم نبود باید یکدیگر را تحمل کنند.

وی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) در روایتی فرمودند: "چند دسته از زنان امت من هستند که عذاب قبر ندارند و روز قیامت با حضرت زهرا سلام الله علیها محشور می شوند و یک دسته از آن زنان کسانی هستند که بر بداخلاقی شوهر خود صبر می کنند.

استاد حوزه با بیان روایات و احادیثی پیرامون اجر صبر بر بداخلاقی همسر، گفت: بنا بر روایتی از رسول خدا(ص) مردی که بر بداخلاقی همسر خود صبر کند خداوند اجر شاکرین را به او می دهد، لذا اگر می خواهیم وارد بهشت شویم باید از همین جا در آن را به روی خود باز کنیم.

وی خاطر نشان کرد: برخی از علمای بزرگ که حتی خدمت امام زمان(عج) رسیدند بعضا همسران خوش اخلاقی نداشتند، اما صبر می کردند و بعضی از امامان نیز همسرانی داشتند که بدرفتاری می کردند، اما امامان ما با آنها مهربان بوده و آنها را عفو می کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8