سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
کد خبر: 900775
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
بسته معیشتی

حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل همچنین گفت: به مناست ماه مبارک رمضان وکمک به خانواده های نیازمندان و نیز خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا، این اداره به کمک و همراهی دفتر امام جمعه آمل و سپاه ناحیه شهرستان اقدام به تهیه و توزیع حدود هزار بسته معیشتی در قالب طرح «ضیافت همدلی و طرح رزمایش مواسات مؤمنانه» به ارزش حدود یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون ریال از محل موقوفات و بقاع متبرکه شهرستان را داشته است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مازندران، حجت الاسلام محمدهادی بهرامی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل برنامه های شاخص این اداره را به توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی اماکن متبرکه شهرستان تشریح کرد.

وی افزود: اداره اوقاف و امور خیریه آمل از ابتدای فراگیری بیماری کرونا تا به حال درکنار مردم بوده و با استفاده از ظرفیت های اداره همیشه سعی درکمک به آنها را داشته است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی جامعه، این اداره با دعوت از  قاریان برجسته شهرستانی در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) و آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) در قالب محفل جزءخوانی قرآن کریم هر روز عصر به صورت پخش زنده از طریق شبکه اینستاگرم تا قبل از افطار برای علاقه‌مندان و روزه داران از روز نخست ماه مبارک رمضان در حال اجرا دارد.

حجت الاسلام بهرامی اضافه کرد: محل انس با قرآن کریم نیز با هدف ترویج فرهنگ کلام الهی و همچنین  تقویت روحیه کادر درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) و همچنین بیماران کرونایی بستری در بیمارستان با حضور قاریان شهرستان و نیز گروه تواشیح برگزار و با استقبال خوب مجموعه این بیمارستان نیز واقع شد.

وی اظهار کرد: به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) برنامه ویژه نسیم کرامت  به همراه کاروان شادی توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل در سطح شهرستان برگزار شده بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل همچنین گفت: به مناست ماه مبارک رمضان وکمک به خانواده های نیازمندان ونیز خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا، این اداره به کمک و همراهی  دفترامام جمعه آمل وسپاه ناحیه شهرستان اقدام به تهیه وتوزیع حدود هزار بسته معیشتی در قالب طرح «ضیافت همدلی و طرح رزمایش مواسات مومنانه» به ارزش حدود یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون ریال از محل موقوفات و بقاع متبرکه شهرستان را داشته است.

توزیع وعده های غذایی و بهداشتی اوقاف برای مدافعان سلامت

حجت الاسلام بهرامی، همچنین با بیان اینکه آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل و دیگر اماکن زیارتی این شهرستان دارای ظرفیت های مناسبی برای خدمت رسانی به جامعه به خصوص رسیدگی به وضعیت شهرستان درایام کرونایی داشتند، گفت: در همین راستا از چند مدت قبل وعده های غذایی شامل افطاری ونیزآب میوه های طبیعی توسط خادمان وگروه های مردمی درآستان مقدس امامزاده قاسم(ع) تهیه وتقدیم کادردرمانی ومدافعان سلامت دربیمارستان های شهرستان می شود.

وی اضافه کرد، در همین  راستا از فروردین ماه با توجه به نیازهای ماسک ولباس های بیمارستانی، کارگاه مستقل تولید ماسک و لباس بیمارستانی در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) راه اندازی وتاکنون حدود ۶۰ هزارعدد ماسک ، ۱۵ هزار دست کش و بیش از ۵۰ دست گان برای بیمارستانهای شهرستان  توسط خادمان وگروه های جهادی وعلاقمند شهرستانی تولید و در سطح شهرستان آمل ومراکز درمانی توزیع شد.

راه اندازی کارگاه تولید مواد ضدعفونی کننده سطوح نیم لیتری

وی در ادامه افزود: راه اندازی کارگاه تولید مواد ضدعفونی کننده سطوح نیم لیتری به تعداد ۵۰ هزار عدد و راه اندازی کارگاه تولید محلول ضدعفونی کننده دست به تعداد ۲ هزار عدد محلول ۶۰ سی سی تهیه و توزیع شد.

توزیع سبد کالای معیشتی در قالب طرح اجتماعی افق در امامزاده ابراهیم(ع) بین نیازمندان

وی از توزیع سبد کالای معیشتی در قالب طرح اجتماعی افق در امامزاده ابراهیم(ع) بین نیازمندان به تعداد ۳۸۰ بسته به ارزش ۵۶۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: ۱۰۰ بسته معیشتی نیز در قالب طرح اجتماعی افق در امامزاده عبدالله (ع) اسکومحله بین نیازمندان توزیع شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل ابراز امیدواری کرد، کمک ها و برنامه هایی که توسط این اداره در ایام کرونایی در سطح شهرستان انجام شده در حد بضاعت و توان این اداره بوده و ان شاءالله هر چه زودتر با ریشه کن شدن این بیماری، شاهد بازگشایی و حضور پرشور مردم و زائران در جواز آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8