شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
تور واقعیت مجازی رایگان مسجد الاقصی و اماکن مقدس بیت المقدس در رمضان

حوزه / منشی شورای اخوت اسلامی در بلخ گفت: برخی افراد می گویند که قدس به افغانستان چه ربطی دارد بایدبه آنها گفت؛ اسلام مرز ندارد و اعتقاد مرز نمی شناسد، یک مسلمان هیچگاه در برابر اشغال بیت المقدس سکوت نمی کند و هر حلقومی که چنین نداهایی را سر می دهد منافق و صدای شیطان است.

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری حوزه به نقل از آوا، حجت الاسلام والمسلمین امیر محمد ضیایی، منشی شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ، درباره مظلومیت فلسطین و دفاع از قدس گفت: مردم فلسطین به جرم دفاع از بیت المقدس و دفاع از سرزمین شان قتل عام می شوند، اما سازمان ملل و دیگر مجامع بین المللی و حقوق بشری در قبال این جنایت بی تفاوت هستند.

وی با بیان اینکه  مسلمانان جهان در مقابل مظلومیت و دفاع از فلسطین احساس  مسئولیت مسئولیت می کنند، افزود: جمعه آخر ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی(ره) به عنوان روز جهانی قدس نام گذاری شد و تمام مسلمانان در این روز با تظاهرات گسترده در سطح جهان، تنفر خود را بر علیه رژیم غاصب اسرائیل اعلان می دارند.

منشی شورای اخوت اسلامی  اظهار داشت : مسلمانان جهان و افغانستان با فعالیت در شبکه های مجازی و تظاهرات بر علیه اسرائیل می خواهند به جهانیان برسانند که فلسطین یک مملکت اسلامی و آزاد است. 

وی در ادامه به فعالیت های شورای اخوت اسلامی در مزار شریف در روز قدس اشاره کرد و افزود:  این شورا با همراهی مردم مسلمان افغانستان ، با توجه به شیوع کرونا نمی تواند تظاهرات گسترده ای برگزار کنند، اما نصب پارچه نوشته ها و بنر با موضوع قدس درشهر مزارشریف و سایر شهرها با هدف آگاه کردن مردم نسبت به  مظلومیت فلسطین صورت می گیرد.

حجت الاسلام ضیایی تصریح کرد: برخی افراد می گویند  که قدس به افغانستان چه ربطی دارد باید به آنها گفت اسلام مرز ندارد و اعتقاد مرز نمی شناسد، یک مسلمان هیچگاه در برابر اشغال بیت المقدس سکوت نمی کند و هر حلقومی که چنین نداهایی را سر می دهد منافق و صدای شیطان است. 

وی با اشاره به اینکه  مسلمانان  باید به بیت المقدس به اندازه کعبه اهمیت دهند، زیرا  قبله  اول مسلمانان  است، افزود: ملت مظلوم افغانستان با تمام مشکلاتی که دارد با مسلمانان فلسطین ابراز همدردی می کند و چنین کاری درخور ستایش است. 

این گزارش می افزاید مردم افغانستان همه ساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان با برگزاری نماز وحدت میان شیعه و سنی جنایات اسرائیل را محکوم کرده و از مظلومیت فلسطین دفاع می کنند، اما در سال جاری با شیوع ویروس کرونا این روند را تغییر داد و فعالیت مردم علیه جنایات اسرائیل در فضای مجازی بیشتر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =