دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 21, 2020
سید مرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور

حوزه/ بختیاری با اشاره به برکات دهه کرامت، گفت: این ایام فرصتی است تا از الطاف علی‌بن موسی‌الرضا(ع) بهره‌مند شویم، آن حضرت استوانه‌ای کمال‌بخش برای ملت ایران و سیره‌اش در زندگی نجات‌بخش بشریت است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، به نقل از کمیته ارتباطات و فضای مجازی ستاد بزرگداشت دهه کرامت، سید مرتضی بختیاری گفت: این ایام بسیار با فضیلت و پر برکت است از این جهت که از الطاف علی بن موسی الرضا(ع) و کریمه اهل بیت(ع) بهره کافی ببریم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی‌(ره) افزود: وجود با برکت امام رضا (ع) حقیقتا استوانه‌ای برای کشور و شیعیان جهان و به طور کلی امت اسلامی است. سیره و سبک زندگی ثامن الحجج به گونه‌ای است که می‌تواند نجات‌دهنده بشر برای رسیدن به کمال باشد.

بختیاری افزود: هر ساله در چنین ایامی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) میلیون‌ها زائر حضور یافته و عاشقانه آن حضرات را زیارت می‌کردند اما شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر مسایل مربوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اتفاقاتی بود که سبب شد شرایط تغییر کند.

وی گفت: سال گذشته بر اساس آمار و ارقام، بیش از ۳۰ میلیون جمعیت زائر به زیارت مرقد امام رضا (ع) آمدند که بیانگر  آن است که علی بن موسی الرضا(ع) در عمق وجود آحاد جامعه ایرانی و حتی سایر کشورهای اسلامی عجین شده است.

بختیاری اظهار کرد: امام رضا(ع) امام مهربانی‌هاست، مدتی که بنده توفیق خادمی زائران حضرت در آستان قدس داشتم، با چشمان خود می‌دیدم که برادران اهل‌سنت به صورت دسته‌جمعی به زیارت حضرت می‌آمدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی‌(ره) ادامه داد: یکی از زمینه‌هایی که مردم به اهل‌بیت (ع) ابراز علاقه می‌کنند، نذر و نیازهایی است که نسبت به این بزرگواران دارند. نذوراتی که به حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) می‌رسد برکات فراوانی دارد، امروز نیازمند رونق رزمایشی هستیم که رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان بیان فرمودند. در ماه مبارک رمضان مردم با مواسات و همدلی خود خوش درخشیدند. سال گذشته یعنی سال ۹۸ از  تمامی ماه‌های رمضان سال‌های گذشته، کمک‌های مؤمنانه و خیرخواهانۀ مردم بیشتر نمود داشت.

بختیاری تصریح کرد: ما در کمیته امام خمینی (ره) با تمام وجود کمک‌های مردم را احساس کردیم، در این رزمایش بیش از ۱۱ میلیون غذای گرم به عنوان افطار در سراسر کشور به نیازمندان تقدیم شد. ۱۰۵ هزار نفر در آشپزخانه‌هایی که برای این کار درنظر گرفته شد بود به صورت رایگان در حال خدمت بودند.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی که نیازمندان نیاز به حمایت دارند، می‌توانیم از همین الگو استفاده کنیم و رزمایش کمک‌های مؤمنانه را بار دیگر رونق بخشیم. مردم با کاری که در این رزمایش کردند حقیقتا ایران را سرافراز کردند که این هم به برکت اسلام و انقلاب اسلامی بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8