سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ | Sep 22, 2020
طرح راه اندازی مرکز شیعیان در ساسکس غربی مجوز گرفت

حوزه/ جامعه اسلامی شیعیان در آیفیلد بریتانیا که سال‌ها در انتظار تصویب مجوز برای راه اندازی یک مرکز بودند، بالاخره نظر کمیته برنامه ریزی شورای شهری را جلب کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از wscountytimes، طرح راه اندازی مرکز اجلاس مسلمانان شیعه در محله آیفیلد واقع در منطقه ساسکس غربی بریتانیا بالاخره پس از سال‌ها انتظار مجوز دریافت کرد.

جامعه اسلامی شیعیان با نام گروه خیریه «جعفریه» در آیفیلد سال‌هاست که در پی تغییر کاربری یک ملک در این محله هستند تا نیازهای اجتماعی و دینی جامعه را برآورده سازند.

 درحالی که هنوز برخی مخالفت‌ها در این رابطه ابراز می‌شد، بالاخره در جلسه کمیته برنامه ریزی شورای شهری که روز سه شنبه (۴ آگوست) برگزار گردید، با ۱۲ رای مثبت در مقابل ۸ رای منفی، اعطای مجوز تغییر کاربری به شیعیان این منطقه داده شد.

قرار است یک ساختمان دو طبقه به همراه یک سالن ملاقات‌ به این ملک اضافه شده طبقه اول نیز برای اقامت امام جماعت در نظر گرفته شود.

نمایندگانی که به راه اندازی این مرکز اسلامی رای منفی داده بودند، دو مسئله «سر و صدا» و «ترافیک» را دلیل مخالفت‌هایشان عنوان کرده بودند.  

تونی برادوم یکی از نمایندگان موافق از اعضای انجمن شهری خواست  نسبت به جامعه شیعیان «دلسوزانه‌تر عمل کنند» و اضافه کرد: همانطور که من درک می‌کنم مسلمانان شیعه گروه‌های مذهبی هستند که بعد از گذشت این همه سال هنوز برای خودشان مرکز عبادی ندارند و  نیاز به جایی برای عبادت دارد. شاید بد نباشد کمی دلسوزانه‌تر برخورد کنیم.

روت فلچر یکی دیگر از نمایندگان نیز گفت: جامعه شیعه برای برآورده ساختن الزامات برنامه‌ریزی از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند و به نظر من نیاز به یک موسسه اجتماعی برای آن‌ها سودش از ضررش بیشتر خواهد بود.

عاطف حسین از بانیان این طرح ضمن حمایت از برنامه‌هایشان خاطرنشان کرد: این ملک در زیر خط مسیر پرواز قرار دارد و هر چند دقیقه یک بار یک هواپیما از اینجا بلند می‌شود. من دقیقا نمی‌توانم درک کنم که ما چه سر و صدایی قرار است تولید کنیم که فراتر از صدای هواپیماها باشد؟!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8