یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 16, 2021
امام جمعه شیراز

حوزه/ امام جمعه شیراز گفت: اینکه خبرنگاران به جای مشکلات خود، درگیر مشکلات مردم و جامعه هستند جای افتخار است، خبرنگاران ایران اسلامی مانند خبرنگاران معاند نیستند که از همه لحاظ تامین هستند و اکنون می خواهند به برنامه ای برسند، خبرنگاران ما ایثارگرانه فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والملسمین لطف الله دژکام پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در سالن شهید دستغیب حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه امیدواریم در این آزمایش هایی که روزگار به پیش آروده است اهل استقامت باشیم، اظهار داشت: باید کاری کنیم که خداوند متعال از ما خوشنود باشد و کلید گشایش هیچ وقت از دست ما خارج نشود.

وی اضافه کرد: خوش بحال کسی که رفیقش خبرنگاران هستند و وای به حال کسی که خبرنگاران بخواهند جمعش کنند.

نماینده ولی فقیه در فارس نقش خبرنگاری در جامعه برای پیشگیری از فساد و خلاف را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: همیشه صاحبان قدرت از خبرنگاران حساب می بردند.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه مشکلاتی که از سوی خبرنگاران عرض شد به نظر می رسد تشکل های صنفی مجموعه را باید تقویت کنید، تشکل بسیج می تواند نقش آفرینی ویژه داشته باشد.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: ان‌شاءالله در جلسه دیگری که با چند تن از نمایندگان اصناف شما سخن خواهیم گفت، مشکلات را به طور جد بررسی خواهیم کرد.

وی گفت: معمولا مشاهده می کنیم کسانی دنبال خبرنگاران هستند که مدیرت اجرایی دارند و مدیران اجرایی معمولا گزارش کارهایی دارند و می خواهند منتشر شوند، عده ای هم هستند که مدیریت راهبردی دارند، اینهایی که مدیریت راهبردی دارند به حیثیت خود باید ارتباط قوی تری با خبرنگارن بگیرند، اگر این ارتباط قوی تر شود قاعدتا آن مدیر باید از خبرنگاران حمایت هم کند، احساس من این است که باید به مرور این جهت را تغییر دهیم یعنی ما بتوانیم به رسانه ها نسبت به خدمتی که می کنند کمک هم کنیم، البته من به اندازه مدیران استانی چیزی در اختیار ندارم اما هنگامی می خواهیم از حمایت رسانه استفاده کنیم ما هم باید حمایت کنیم این کار باید شکل بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین دژکام بیان کرد: اینکه خبرنگاران در چنین جلسه ای مشکلات خود را بیان نکردند و درگیر مشکلات مردم و جامعه بودند جای افتخار است، خبرنگاران مانند خبرنگاران معاند نیستند که از همه لحاظ تامین هستند و اکنون می خواهند به برنامه ای برسند خبرنگاران ما ایثارگرانه فعالیت می کنند، اگر به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی جمع می شویم جز ایثار و مقاومت چیز دیگری در رزومه کاری شما نیست.

وی ادامه داد: باید به خبرنگاران افتخار کرد، اینکه خبرنگاری در چنین جلسه ای به فکر بی آبی مردم است، دستش را باید بوسید، بنده به فکر این موضوع بوده ام و با تک تک ائمه جماعات مناطق صحبت کرده ام و پیگیر این موضوع هستیم.

نماینده ولی فقیه در فارس در خصوص طرح ۵۷ هکتاری حرم مطهر شاهچراغ(ع) بیان کرد: شهرداری منطقه تاریخی که باید از آن تشکر کرد در تلاش است که این مسئله را حل کند، البته طرح های کوتاه مدت و بلندمدت برای آن داشته باشیم تا در یک چارچوب بافت های فرهنگی و امثال آن ارزش قائل هستیم باید با حفظ این موضوع به فکر دسترسی به حرم مطهر نیز باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که امام جمعه بودن و یا نماینده ولی فقیه بودن بهتر است، عنوان کرد: در یک نگاه تمدن سازانه امام جمعه بودن و نماینده ولی فقیه بودن یک چیز بیشتر نیست، بنابراین سخت تر بودن را نمی توان برای کسی گفت، نقش هایی است که یک نفر باید ایفا کند، اما از حیث تقسیم وظایف ممکن است بگوییم دو چیز و دو وظیفه است نه اینگونه نیست! بلکه یک وظیفه است باید آن را ایفا کنیم. در تقسیم باید این کار را لحاظ کنیم که در پیوند با مردم امام جمعه، بیشتر جلوه می کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8