چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 20, 2021
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا منصوری

حوزه/ کارشناس دینی گفت: علم، معنویت، اقتصاد، عدالت، مبارزه با استکبار، استقلال، آزادی، عزت ملی و سبک زندگی از راهبردهای عملی گام دوم انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام علیرضا منصوری  در نخستین جلسه دوره دانش افزایی بصیرتی از سلسله مباحث گفتمانی بیانیه گام دوم انقلاب، که با حضور نمایندگان انجمن ها و تشکل های فرهنگی- تربیتی المصطفی برگزار شد، اظهارکرد: محورهای راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی بر پایه ایجابی(جهاد تمدنی جوانان) و بحث سلبی (طرد استکبار از جهان اسلام و منطقه) استوار است.

وی ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) احیای سنت، اجرای احکام و اصلاح امت را سه محور اصلی قیام حضرت دانست و افزود: در صورت اصلاح امت، احیای سنت الهی و در نتیجه مرحله اجرای احکام الهی به منصه ظهور و بروز خواهد رسید.

این کارشناس دینی  با تأکید بر اینکه فلسفه ولایت و امامت بر توانایی در فهم و اجرای حکم الهی استوار است، خاطرنشان کرد: ولایت فقیه ادامه رسالت فهم مبانی دینی و به دنبال آن اجرای حکم الهی است.

مدرس دوره گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، ترقی وحی، ابلاغ وحی، تعلیم وحی، تبیین و اجرای وحی را از مهم‌ ترین مناسب انبیای الهی دانست و خاطرنشان کرد: مهم ترین رسالت اهل بیت(علیهم السلام)، تبیین و اجرای احکام الهی است.

حجت الاسلام منصوری به آیه ۵۵ سوره یوسف اشاره کرد و گفت: این آیه به خوبی به این نکته اشاره دارد که رهبر جامعه اسلامی باید دانایی و توانایی در فهم و اجرای حکم الهی داشته باشد و علاوه بر قدرت تبیین و اجرا، باید از حکم الهی نیز صیانت نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبیین فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهارکرد: بیانیه گام نخست انقلاب را می توان در قالب کتاب عهد مشترک مشاهده نمود؛ بیانیه گام نخست و گام دوم انقلاب در چهارده محور مشترک است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بیانیه گام نخست، مرحله هست و نیست های انقلاب و در بردارنده نگاه بینشی نسبت به وجود انقلاب را تعریف کرد، یادآور شد: در بیانیه گام دوم انقلاب، بایدها و نبایدهای انقلاب اسلامی به خوبی تشریح و تبیین شده است بطوریکه حضرت امام درباره فلسفه انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۲ در سخنانی دولت اسلامی، بیداری اسلامی و بیداری جهانی را سه مرحله مهم و اساسی انقلاب اسلامی ذکر کردند.

مدرس دوره بصیرت افزایی گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب تبیینی درباره جریان های استعمارستیز تاریخ معاصر ایران ارائه کرد و یادآور شد: امام خمینی(ره) با تمسک بر شعار استکبارستیزی، مقابله با استکبار جهانی را در دستور کار خود قرار دادند.

حجت الاسلام منصوری در ادامه به تقابل جریانی اسلام و استکبار اشاره و با تأکید بر اینکه بیانیه گام دوم به خوبی راه برون رفت از نقشه جریان های نفوذ و نفاق برای تغییر نظام انقلابی را تبیین می‌کند، خاطرنشان کرد: روش، راهکار، راهبرد و هدف مهم ترین چارچوبی است که توأمان به وسیله غربی ها و غرب گرایان دنبال می گردد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی مذاکره با امریکا مهم ترین پایه، ابزار یا روش شکل دهی به اهداف استکبار جهانی است، تصریح کرد: غرب گرایان با تمسک بر مذاکره به دنبال ایجاد ارتباط و در نتیجه شکل دهی به تعامل منجر به ادغام با استکبار است و از سویی دیگر، غرب با تأکید بر مذاکره به دنبال ایجاد و تقویت نفوذی است تا بدان ضمن استحاله، مهار انقلاب را در دستور کار خود قرار دهد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، جریان شناسی دقیقی نسبت به نفوذ و نفاق برای تغییر مبانی انقلاب اسلامی ارائه داده است، خاطرنشان کرد: امامت، امت، عدالت، استیفای حقوق مستضعفین و استکبارستیزی، از مهم ترین مبانی انقلاب اسلامی به شمار می روند.

سخنران این نشست تصریح کرد: استکبار جهانی با تمسک به جبهه های مختلف نفوذ و نفاق، مبانی متفاوتی را بازتعریف نموده، به جای امت از واژه رهبر، و برای امت از عنوان ملت و نیز عدالت را با توسعه، استیفای حقوق مستضعفین را با قشر آسیب پذیر و استکبارستیزی را با قدرت جهانی تغییر می دهد.

وی ضمن تشریح هندسه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛ انقلاب اسلامی، نظام سازی، تشکیل دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در نتیجه احیا و شکل گیری تمدن نوین اسلامی را مهم ترین مراحل انقلاب برشمرد و اذعان کرد: انقلاب اسلامی هم‌اکنون تنها مسیر زمینه سازی ظهور بقیةالله(عج)، مسیر محو نظام سلطه، گفتمان جمع سالم دنیا و آخرت در زندگی بشری و کارخانه انسان سازی الهی است.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8