دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 25, 2021
حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی گفت: خدمت به حضرت زینب(س) و همجواری با پهلوانان مدافع حرم که به شهادت و رستگاری رسیدند توفیق بزرگی برای من بود، ولی بنده همچنان حسرت شهادت را بر دل دارم.

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری حوزه، نماینده رهبر انقلاب در سوریه ضمن ایراد آخرین خطبه نماز جمعه حرم حضرت زینب(س)  با مردم سوریه خدا حافظی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی گفت: خدمت به حضرت زینب(س) و همجواری با پهلوانان مدافع حرم که به شهادت و رستگاری رسیدند توفیق بزرگی برای من بود، ولی بنده همچنان حسرت شهادت را بر دل دارم.

وی در خطبه اول نماز جمعه خود ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم، به بیان فضائل و عظمت شخصیت ایشان پرداخت و بر پیروی از سیره رفتاری پیامبر، به عنوان یک الگوی بارز اخلاق اجتماعی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری در خطبه دوم نمازجمعه خود ضمن شکرگزاری از درگاه الهی برای توفیق خدمت پنج ساله خود در جایگاه نمایندگی رهبر انقلاب در کشور سوریه، افزود: بنده این خدمت پنج ساله در این مکان مقدس را توفیق بزرگ الهی می دانم و این لطفی که مردم عزیز سوریه به بنده داشتند به برکت جایگاه ولایت فقیه است که در دل مردم این سرزمین جای دارد.

وی ادامه داد: در این دوره پنج ساله توفیق بزرگی که خدای متعال به من داد و آن خدمت به حضرت زینب سلام الله علیها و همجواری با پهلوانان مدافع حرم که به شهادت و رستگاری رسیدند توفیق بزرگی برای من بود، ولی بنده همچنان حسرت شهادت را بر دل دارم.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری به بیان خاطراتی از استقامت مثال زدنی مردم سوریه مقابل تکفیری ها پرداخت و اظهار داشت: در این پنج سال شرایط سختی را مشاهده کردم و یادم نمی رود که اهالی فوعه و کفریا با اینکه در محاصره سختی بودند چه طور مقاومت و استقامت و فداکاری نمودند و علی رغم گرسنگی و در محاصره بودن شدید، مجالس سید الشهداء علیه السلام را زیر بمباران تکفیری های تروریست برپا کردند.

وی با اشاره به کشتار مردم در منطقه الراشدین سوریه، اظهار داشت: این قدر واقعه برای من دردناک بود که بیش از صد شهید که بیشتر آنها از زنان و کودکان بودند توسط تکفیری ها کشته شدند ولی علی رغم این سختی ها، این مردم مقاومت و استقامت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی در ادامه سخن خود ضمن عرض ارادت به حضرت زینب و حضرت رقیه سلام الله علیها، اظهار داشت: اگر هرگونه تقصیر و قصوری از من سر زد از درگاه الهی و این مخدرات اهل بیت و شما مردم عزیز سوریه عذرخواهی می کنم و خدای متعال درخواست غفران دارم.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری تاکید کرد: این آخرین خطبه نماز جمعه من در کسوت نمایندگی رهبر انقلاب در سوریه خواهد بود و شما را به خدا می سپارم و از هفته آینده نماینده جدید رهبر انقلاب در سوریه برادرم حجت‌الاسلام والمسلمین صفار هرندی نماز جمعه را اقامه خواهد نمود و از شما مردم برای استقبال و همکاری و همراهی با نماینده جدید که از هفته آینده مسولیت خود را تحویل خواهد گرفت، دعوت می کنم.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری بعد پایان نماز جمعه خود با مردم سوریه و نمازگزاران خداحافظی نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8