شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 6, 2021
شیخ علی القره داغی دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان

حوزه/ شیخ علی القره داغی گفت: بیانیه هیئت علمای سعودی در خصوص جماعت اخوان المسلمین تنها مورد پسند رژیم صهیونستی قرار گرفت.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، شیخ علی القره داغی دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان گفت: بیانیه هیئت علمای سعودی در خصوص جماعت اخوان المسلمین تنها مورد پسند رژیم صهیونستی قرار گرفت.

وی در واکنش به استقبال رژیم اسرائیل از بیانیه علمای سعودی مبنی بر تروریست بودن جماعت اخوان، در صفحه توئیتر خود نوشت: بیانیه هیئت کبار علمای سعودی در جهان عربی و اسلامی مورد استقبال یا مقبولیت قرار نگرفت و تنها رژیم صهیونیستی که غاصب سرزمین های عربی، اسلامی و قدس و الاقصی است، از آن استقبال کرد.

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان در توئیت حساب کاربری " اسرائیل بالعربیة" را به مطلب خود افزود. در این توئیت نوشته شده بود: "اسرائیل از اینگونه اقدامات در مبارزه با سوء استفاده از دین برای تحریک و فتنه انگیزی استقبال می کند".

وزارت خارجه رژیم اسرائیل در واکنش به بیانیه علمای سعودی گفته بود: تمامی ادیان آسمانی برای کاشتن بذر محبت و الفت بین مردم آمده اند. ما به سخنانی که به بخشش و همکاری متقابل برای پیشرفت تمامی منطقه دعوت می کند، بسیار نیاز داریم.

شایان ذکر است که هیئت علمای سعودی هفته گذشته با صدور بیانیه ای "جماعت اخوان المسلمین" را یک گروه تروریستی که مخالف اسلام عمل می کند، توصیف کرد و گفت: اخوان المسلمین از مسیر احکام اسلامی خارج شده و موجب فتنه انگیزی می شود و خود را در پشت دین پنهان کرده و مرتکب خشونت و تروریسم می شود.

این بیانیه علمای سعودی، خشم گسترده سیاستمداران، فعالان و مدافعان حقوق بشر در جهان عربی را بر انگیخت و جماعت اخوان در بیانیه ای گفت: که اخوان المسلمین یک جماعت تبلیغی و اصلاحگر است.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی در سال ۲۰۱۴ میلادی در حمایت از موضع مصر در خصوص اخوان المسلمین، این جماعت را در لیست سازمان های تروریستی قرار داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8